Bukowski’nin Kadınlar Hakkında Yaptığı 5 Mükemmel Tespit


5:İYİLİK:

Bukowski’nin Kadınlar Hakkında Yaptığı 5 Mükemmel Tespit

İyi bir kadının karşınıza çıkmasını beklemeyin çünkü iyi kadın diye bir şey yoktur.

Bukowski Kimdir: Charles Bukowski (16 Ağustos 1920 – 9 Mart 1994), gerçek ismi Heinrich Karl Bukowski’dir. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı yazar ve şairdir. Eserlerinde bazen Henry Chinaski takma adınıda kullanmıştır. Yaşamının çoğunu Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde sürdürmüştür.

Kitaplarında sürekli toplum tarafından dışlanan kişiler ile depresyona dönük işleyişi konu edinmesi ve alkole düşkünlüğü ile tanınan ve bu düşünceyi temsil ettiğine inanılan bir yazardır. Kimisi için Bukowski, fazlasıyla marjinal ve  bütün toplumsal değerleri ayaklar altına alan bir yazar. Kimisi içinse bir toplumda, bastırılmış, ötekileştirilmiş ve ne kadar yasakçı zihniyet varsa ona balkaldırmış bir yazar olarak görülür.  Kaleme aldığı konular, derinden insanı sarsan ve köşelerde kalmış bir çok şeyi açığa çıkaran cinstendir.

Bukowski’yi sevenler gerçekten tam anlamıyla seviyor. Sevmeyenler ise kendisinden tiksinti duyacak kadar nefret etmektedirler. Bazı kesimde hepsinden ziyade kendisinin edebiyatta ne kadar etki ettiği üzerinde durmaktadırlar. Bizcede en mantıklı bu. Bukowski’nin yazılarında kendi hayatını yazıp yazmadığı tartışma konusu olmuştur; hayranlarının bir kısmı bunları kurguladığını, çoğunluğu ise yaşamadan bu tip kurguları yapmasının mümkün olmayacağını ve o karakterde bir insanın bu hayatı sürmesinin zaten doğal olduğu görüşünü savunmaktadır.
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.8]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir