Vatikan Nerede ve Hangi Ülkede Detaylı Araştırma

Bu yazıda siz değerli okurlar için. Vatikan hakkında bilgi vereceğiz. Şu sorularınızın cevabını bulacağınızı ümit ediyoruz. Vatikan kaç km, Vatikan nerede, Vatikan Nüfusu, Vatikan Tarihi

Vatikan Nerede ve Hangi Ülkede Detaylı Araştırma : Hz. İsa döneminde herhangi bir mabet veya tapınak yoktu (Hristiyanlar için). İbadet mağaralarda, evlerde, açık alan veya ormanlık yerlerde yapılıyordu. Hz. İsa’nın havarileri de (yardımcıları) aynı yöntemi uyguluyorlardı. Havarilerin asıl görevi uzak yerlere giderek Hz. İsa’nın dinini ve öğretilerini yani misyonerlik görevlerini yerine getirmekti. Havariler: Hz. İsa’nın hizmetine girmeden önce çeşitli mesleklerle uğraşıyorlardı. İçlerinde gümrük memuru olan bile vardı.
Havarilik hizmetine girdikten sonra genellikle balıkçılıkla ilgilenmeye başladılar. Bunun neticesinde bu gruba balıkçılar denmeye başlandı. Hz. İsa ve Havarilerin sembolü de balıktır. Hz. İsa öğretici ve getirdiği hak dini Hristiyanlığı devam ettirmek için Hz. İsa’dan çok sonraki yıllarda Leteran Kilisesi‘ni kurdular. Ve Hristiyanlar arasında bir de Lateran Antlaşması imzalandı.

İlk kurucuları olan Paul ve Paulos evli ve çocuk sahibi ailelerdi. Daha sonraları Lateran Kilisesi adını Vatikan’a çevirdiler. Vatikan sözcüğü Peygamber anlamına gelen Latince ”Vates” sözcüğünden gelmektedir. Bu nedenle Vatikan’da oturan Papa’nın da bir nevi peygamber olduğu ve/veya peygamber vekili olarak bilinir.

Papalar; Hristiyan alemini sevgi ve barış içinde bir arada tutarken ilerleyen zamanlarda kendi içlerinde bir düşmanlık ve iç savaş çıkacağını hiç hesaplamamışlardı. Ta ki Tapınak Şövalyeleri içlerine sızana kadar.

Vatikan Nerede

Vatikan Nerede ve Hangi Ülkede Detaylı Araştırma

Tapınakçılar, Vatikan’a sızınca, ilk iş olarak Papa’yı avuç içlerine alıp kukla gibi oynatmaya başladılar. Tapınakçılar, Vatikan’ın içine sapkın Mason inancını soktular. Papaların ve mahiyetinin hatta rahip ve rahibelerin evlenmelerini yasakladılar. Her türlü sapıklığı yerleştirdiler. Fakat içlerinden söküp atamadılar. Bugün de dahil olmak üzere Hristiyanların ruhani lideri olan Papaları Masonlar seçip yerleştirmektedir. Günümüzde dahi, Masonların bağlı olupta uyguladığı İskoç Riti bugün Vatikan’da hala uygulanmaktadır.

Türklerin, Hristiyanların üzerine ve ülkelerine akınları başladığı dönemlerde Tapınakçılar Dönemin Papalarına hayvan ismi vermişlerdi.

Örneğin; Papa Leo (Aslan) gibi. Tapınakçılar aynı zamanda Occult ilmi (gizli ilim) ve mitoloji/mistizm hakkında yüksek bilgi sahibiydiler. Pagan Türk hükümdarlarının adı hayvan ismi olan kişilere zarar vermediklerini, zarar verecekleri taktirde lanete uğrayacaklarını sanmaktaydılar. Vatikan’ın en büyük korkusu Pagan Türklerinin ilerleyen yıllarda Müslümanlığa geçmesiydi. Müslümanlığa geçen Türkler; Hristiyan alemi ve Papaların tüm planlarını suya düşürdü. Düzenlenen Haçlı Seferleri’nde ise büyük hezimetler yaşandı.

Ve en tehlikelisi de, Kuzeyli Türklerin Müslümanlığa geçmesiydi. Günümüzde, Vatikan nerede dersek Tiber Nehri’nin batı kıyısında yer alır. İtalya’nın koynunda 44 hektarlık Vatikan şehri, 1929’da Papa IX. Pius ile Kral III. Victor Emmanuel arasında yapılan Lateran Antlaşması ile bağımsız bir devlet olarak ilan edildi. Papa’nın
ülkesi olan Vatikan Bahçeleri’nden oluşur. Vatikan’da devlet başkanlığı seçimleri yapılmaz. Papa olarak görev yapan en son kişi, aynı zaman da da devlet başkanıdır. Vatikan’ın yüzölçümü 0,439 km dir. Nüfus oranı ise gündüz başka gece başkadır. Demografiye göre nüfus km başına yaklaşık 1250 kişiyi bulduğu da kayıtlarda görülebilir. Vatikan’ın tarihinde önemli dönemeçleride olmuştur. Bunlardan birkaçını şöyle özetleyebiliriz.

  • 756-1870 : Papa’nın yönetimi altındaki dini kent devletleri önemli bir güç oluşturuyorlardı
    1870: Milliyetçiler Roma’yı ele geçirdiler. Roma yeni kurulan İtalya Krallığı’nın başkenti oldu. Papa kendisinin Vatikan’da esir tutulduğunu iddia etti.
    1929: Papa XI. Pie ile Mussolini arasında Locan Antlaşması imzalandı. Faşist İtalya, Vatikan’ın egemenliğini tanıdı.

Kaynak: Siyonizm ve Masonluğun Gizli Tarihi – İsmail Çorbacı / Maviçatı yayınları kitabından kısaltılarak alıntılanmıştır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir