Ağlama Duvarı Tarihi Yazar Can Karaman’ın Objektif’inden

Ağlama Duvarı

Ağlama Duvarı Tarihi Yazar Can Karaman’ın Objektif’inden

2007 yılından bu yana kazıların yapıldığı biliniyor. Filistinli yetkililer ise bu kazının amacının bambaşka olduğu yönünde. 

Filistinliler, Mabedi bulmak kılıfını uydurdular. Tüneller kazıyorlar. Büyük yıkım çok yakında. Mescid Aksa’nın altı oyulacak, Kubbet-üs Sahra ve Mescid-i Aksa çökecek diyorlar. İsrailli yetkililer önce tünellerin varlığını inkar etmişti. Hatta tahmin edildiği gibi öylesine hummalı bir çalışmanın olmadığını söylemişti. Bu kazılar gerçektende Ağlama Duvarı’nın paralelinde yapılan kazı çalışmaları mıydı? Gerçekten Mescid-i Aksa yakınlarında, İsrailliler tarafından kazılan tüneller  var mıydı?

Bizim orada bulunduğumuz sırada, İsrailli yetkililerin verdiği bilgiye göre tüneller yoktu. Ancak Filistinliler kazıların çok yakın zamanda Kubbet-üs Sahra ve Mescid-i Aksa’yı yıkacağını söylüyordu. Bu iddiayı, özellikle hatırlatalım, özel haber imzamızla, iddia olarak ekrana getirdik. Biz Kudüs’ten döndükten sonra 6-7 ay sonra da Anadolu Ajansı, İsrailli bir erkeolog eşliğinde Ağlama Duvarı’nın altındaki kazıları, aldığı özel izinle görüntüledi. Kazıları yerin 30 metre altında yürütülüyordu. Devamını Oku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir