Gül-haç Sembolü ve Rozkurialar ( Rose-Croix / Gül ve Haç Tarikatı )

Gül-haç Sembolü ve Rozkurialar ( Rose-Croix / Gül ve Haç Tarikatı )

Gül-haç Sembolü ve Rozkurialar ( Rose-Croix / Gül ve Haç Tarikatı )

Gül-haç Sembolü ve Rozkurialar ( Rose Croix teşkilatı / Gül ve Haç Tarikatı ) nedir sorularına bu yazımızda detaylı cevaplar vermeyi amaçladık. İyi okumalar dileriz efendim. 

Rozkurialar ( Rose-Croix / Gül ve Haç Tarikatı ) : Masonlara bağlı yan kollardan biri olan ve hatta dönemin en güçlü örgütü de denilebilir. Bir başka örgüt olan GÜL-HAÇ ayrı olarak görülse bile aslında Rose-Croix ile Gül-Haç Tarikatı aynı örgüttür. Birbirinin devamı denecek niteliktedir. Günümüzde Rose-Croix etkisini yitirmiş olarak görünmektedir.

Gül-Haç örgütü ise bugün bütün dünya genelinde kabul görmüş çaplı bir hizmet örgütü olarak faliyetlerine devam etmektedir. Bu hizmet türü genelde sağlık hizmetlerini içermektedir. Dünyada bir çok ülkenin resmi sağlık kurumları ve hatta Dünya Sağlık Örgütü’de dahil olmak üzere bu örgüte bağlıdır. Gül-Haç örgütüne bağlı yöneticiler aslında Rose-Croix ( Rozkurialar ) tarikatına bağlıdırlar ve ilk kurulduğundaki ritüelleri ve gelenekleri doğrultusunda hareket etmektedirler. ”Ve hepsinin bildiği Gül-haç Sembolü vardır” Devamını Oku

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir