Pilot Koltukları Neden Koyun Postu ile Kaplıdır? İşte Bilinmeyen 5 Neden

Pilot Koltukları Neden Koyun Postu ile Kaplıdır? İşte Bilinmeyen 5 Neden


5: – Sentetik malzemelere göre, ateş ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Yangın durumunda, sentetik malzeme kolayca tutuşabilir. Örneğin eriyerek yangının yayılmasına yol açabilir. Bu eriyik, tene yapışarak yanıklara yol açabilir. En önemlisi, sentetik kumaş tutuştuğunda, zehirli ve daha yanıcı gazlar açığa çıkarır. doğal deri ise tutuşmaz, eriyip yapışmaz.

İnternet incelemesinden, doğal koyun postundan pilot koltuğu kılıfı üreten birçok ticari firma bulunduğunu gördüm. Bunların web sitelerinde, federal havacılık kurulu (faa) yangın güvenliği kriterlerini taşıdıkları önemle belirtiliyor. Zamanında kuzey kutbuna keşif düzenleyen İngiliz denizciler, kat kat giyinmelerine rağmen donuyorlardı. Karşılaştıkları inuitlerin ise çıplak ten üzerine post giydiklerini hayretle gördüler. Hiçbir şey, en yalın doğal postun yerini tutmuyordu.

Leonardo da Vinci, sadeliğin zerafetin en yüksek formu olduğunu söyler. Alçakgönüllü kuzu postuna da bu pencereden bakmak gerekiyor. Özetle; argonotların altın postunun, modern uçakların başköşesinde yer alması, damakta hoş bir duygu bırakıyor.

Kaynak: ekşi şeyler0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir