Olacak O Kadar Efsanelerinden Tekin Siper’in İnsanı Düşündüren Ölüm Hikayesi

Olacak O Kadar Efsanelerinden Tekin Siper’in İnsanı Düşündüren Ölüm Hikayesi

Olacak O Kadar dizisinin pek çok skecinde gördüğümüz tiyatro sanatçısı Tekin Siper’in nasıl vefat ettiğini biliyor muydunuz?

“sahnede ölmek istiyorum” temennisiyle yaşamış, sanata tutkuyla bağlı büyük tiyatrocudur. bugün buraya, olacak o kadar ekibinin, Levent Kırca’nın ve Oya Başar’ın ağzından bu büyük ustanın ölüm hikayesini aktarmak istiyorum.

Kevent Kırca, Tekin Siper’in çok enteresan ve komik bir adam olduğunu söylüyordu. Belki oynadığı skeçlerdeki ve oyunlardaki rolü gereği bu komik yönünü çok fazla yansıtmaması gerekse de; gündelik hayatında Tekin Siper çok komik, enteresan ve espritüel bir adamdı. Yine Levent Kırca’nın aktardıklarına göre Tekin Siper sanata çok bağlı, tutkulu ve işini çok seven bir sanatçıydı.

Oyuna saatler öncesinden gelir, kıyafetlerini hazırlar, metni okur, oyuna hazırlık yapar ve gerekirse bir sonraki oyun için geceden o tiyatroda kalırdı. Dost meclislerinde de hiç ağzından düşürmediği bir söz vardı: “ben sahnede ölmek istiyorum.”

25 mart 2001

Levent Kırca-Oya Başar tiyatrosu’nda yani hodri meydan çadırı’nda 2.000 kişinin karşısında “sefiller” oyunu oynanıyordu. Devamını Oku
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir