Kadınlarda Olan Anorgazmi ve 2 Çeşit Anorgazmiya

Kadınlarda Olan Anorgazmi ve 2 Çeşit Anorgazmiya

Kadınlarda Olan Anorgazmi ve 2 Çeşit Anorgazmiya

Kadınlarda Olan Anorgazmi ve 2 Çeşit Anorgazmiya : (Anorgazmiya) nedir denilirse, kadının hiç orgazm olmamış ya da bir nedenle artık orgazm olmaması haliyle ortaya çıkan orgazm yokluğu sorunudur. Geçmiş yıllarda anorgazmi için yaygın olarak kullanılan terim firijitlik yani cinsel soğukluk terimiydi. Bu terim kadının cinsel açıdan mesafeli ve duygusuz olduğunu ve soğuk, tepkisiz bir kişiliği olduğunu ima eder. Frijit nedir aslında, kadına duygusal açıdan oldukça zarar veren ve gururunu inciten yerici bir terimdir. Çeşitli nedenlerle bu terim artık seksolojide kullanılmamaktadır.

Anorgazmiya yaygın bir sorundur. Hayatının bir noktasında her kadın orgazm zorluğu çeker. Bu zorluğun cinsel bozukluğa dönüşüp dönüşmemesi yaşanan zorluğun süresine, ne kadar derin olduğuna ve kadının ne sıklıkla orgazm taklidi yaparak kocasını kandırdığına bağlıdır. Orgazma ulaşma olarak tanımlanan sekste başarılı olma konusunda bir çok insanın kafasında çok fazla baskı vardır.Sorunla başa çıkma yolu olarak başlayıp daha sonra alışkanlığa dönme ihtimali olan sahte orgazmlar, bu baskının bir belirtisidir. Çoğu kadının en azından ara sıra orgazm taklidi yapmış olması hayret verici. Cinsen açıdan başarılı olma baskısının yanında, orgazm taklidi yapmanın başka nedenleri de vardır.

Örneğin bazı kadınlar anorgazmiya gibi kişisel ve potansiyel olarak utandırıcı bir sorunu itiraf etmektense, orgazm taklidi yapmayı tercih eder. Bazıları içinse, bunun nedeni öfke ya da yetersiz iletişimdir.  Altta yazmış olduğumuz gibi Önemle bilinmeli ki iki çeşit Anorgazmi’ya vardır. Ve bu nedenleri bilirsek Anorgazmi nasıl tedavi edilir sorumuzunda cevabını rahatlıkla bulabiliriz. Devamını Oku


0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir