Dünya Sağlık Örgütünün acizliği H1N1 Takibini Kim Engelledi?

Dünya Sağlık Örgütünün acizliği H1N1 Takibini Kim Engelledi?

Dünya Sağlık Örgütünün acizliği H1N1 Takibini Kim Engelledi?

Dünya Sağlık Örgütünün acizliği H1N1 Takibini Kim Engelledi? : Dünya Sağlık teşkilatının kendisinin domuz gribinin takip etmeyi bırakması bu korku senaryosunda dünya halklarını birer aptal olarak görüldüğünün bir başka göstergesidir. Dünya Sağlık Teşkilatı dünya çapında küresel salgın ya da yöresel salgın olaylarını gözlemlemekten Sorumlu bir kuruluştur.
Dünya sağlık Teşkilatı web sitesinden yayınlandığı şaşırtıcı bir bildiride artık patlak veren H1N1 salgını ve onu takip etmeyeceğini duyurdu. 6 Temmuz’da yayınlanan son güncellemesi 120 ülkede teyit edilmiş 94,512 vakanın bulunduğunu ve bunlardan 429’ unun öldüğünü belirtmişti. Öyle görünüyor ki Dünya Sağlık teşkilatı laboratuvarda teyit edilmiş vaka sayısının aslında anlamsız olduğu iddia etmektedir.

Bildiriye göre dünya sağlık Teşkilatı ülkelerden teyit edilmiş vakaları rapor etmelerini istemeye devam edecektir. Bildiride Ayrıca ülkelerin toplu ölümler karşısında dikkatli olmaları istenmektedir ki, bu bir için mutasyona uğrayarak daha ölümcül bir kıza dönüşmüş olabileceği anlamına gelir. Bildiride müteyakkız doğumda olması gereken diğer durumlar okula giden öğrenci sayısında ani düşüş ve hastane ziyaretlerinde artış olarak belirtiliyordu.

Atlanta Hastalık Kontrol ve önleme Merkezi, Dünya Sağlık teşkilatının vaka saymayı durdurma kararına katıldı. Minesota Üniversitesi Enfeksiyon hastalıkları araştırma ve siyaseti Merkezi yöneticisi Dr. Michael T. Osterholm, H1N1 influenza A’yı Teyit etmek için halihazırda kullanılan deneylerin sonuçlarını tam doğru olmadığını söylüyor. Kötü önlem almak hiç önlem almamaktan yeğdir diyordu. Osterholm

Dünya Sağlık teşkilatı Böylece kimin H1N1, virüslü taşıdığına dair bilimsel bir veri sunamayan denemelerden vazgeçme kararı aldı. Teşkilat dünyadaki tüm vakaların H1N1 domuz gribi olduğu ön kabulü ile H1N1 deney sonuçlarını ya da vakalarını saymayı bırakmaya karar verdi. Çocuklarımızı aşılamamız için önümüze sürülen bilim bu mudur?

Kaynak: Üstün ırk yaratma Dünya nüfus azaltımı projeleri sahte domuz gribi ve Gıdalar – F. William Engdahl

DİP NOT : Dünya Sağlık Örgütü hakkında yıllardır söylenen bir husus var. Kendilerinin bağımsız değil bilakis bazı kuruluşlar için çalıştıkları yönünde. Bu iddiaların gerçek mi ya da yalan mı olduğu konusunda kesin bir bilgimiz yok ama. Konuyu bizce incelemekte fayda vardır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir