Cilt Bakımı Önemi

Cilt bakımı cildin sağlıklı parlak ve temiz görünmesi için yapılan uygulamaların tümüdür. Cilt bakımı gün içinde dış etkenlerin olumsuz etkileriyle toz kir ve havanın kuru olması, rüzgar vb. gibi çeşit çeşit şartlardan dolayı önlem almak adına biz bayanların ve erkeklerinde tabi, aldığımız küçük önlemlerle cildimizi korumak ve bakımını sağlamak adına yaptığımız işlemlerdir.

Bunun için cildin öncelikle ölü hücrelerden arındırılması gerekir. Profesyonel destek alınabilir güzellik salonları ve dermatologlar ilk etapta akla gelebilir fakat maliyeti yüksek olacaktır. Her bütçeye uygun olmayabilir. İkinci alternatif olarak doğal yüz maskesi kullanılabilir, küçük bir araştırmayla oldukça az bir bütceyle aynı işlemler yapılabilir. Uygulama temizleme, nemlendirme ve maske olarak tatbik edilecektir.

Parlak ve pürüzsüz bir görünüm doğru cilt bakımı ile başlar.

Cilt gün içinde çok fazla olumsuz etkene maruz kalır bu yüzden sık sık bakım yapmak gerekmektedir. Öncelikle cilt tipinizi belirlemek gerekiyor cildiniz kurumu yağlımı bu tespitten sonra, düzenli bakım yapılırsa cilt rahatlar ve nem dengesi sağlanır. Benim gibi bu konuda üşengeçseniz en azından sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra dışarıya çıkmadan önce nemlendirici kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. 30 yaşın üzerindeyseniz göz çevresi için rahatlatıcı koyu halkalar ve kaz ayakları için kreminizi mutlaka tatbik ediniz. Yatmadan önce yüz temizleme suyu veya losyonuyla bir pamuk yardımıyla iyice temizlenmeli varsa tonik sürülüp cilt rahatlatılmalı, gece kremi ve göz kremi ile hafif dokunuşlarla sürülmeli sağlıklı bir cilt için kremlerinizi uygulamalısınız.

Cilt bakımı genellikle yüz kısmına yoğunlaşılır ama tüm vücudumuzun bakıma ihtiyacı vardır, unutmayın kuruyan cilt daha çabuk yaşlanır. Banyo sonrası vücud nemlendirici kremlerimizi mutlaka uygulayın üşenmeyin biliyorum hepimizin ayna önünde kullanılmayı bekleyen kremlerimiz var. Özellikle diz dirsekler ve topuklar en çok kuruyan bölgelerdir. Yüzümüzde burnumuzun üzerindeki gözeneklerdeki küçük siyah noktalara benzeyen birikintiler içinse en etkili yöntem burun maskesi veya bantları olacaktır. Maliyeti çok yüksek olmamakla birlikte sık kulanım sonrası harika dönüşler alabilirsiniz. Zamanı durduramayız evet ama çok az bir çabayla daha genç ve güzel görünmeyi kim istemez ki, sağlıklı günler bakımlı hanımlar…

Yazar: Gülay Bulut Taş

İlişkide Aldatmadan daha çok Acıtan 6 durum

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 İstemsiz Davranış

Kadın M.stürbasyonu Hakkında 7 Şaşırtıcı Bilgi

Karakter Analizi Doğum Ayına Göre Belirlemek

Mutlaka okunması gereken İnsan Beynini Geliştiren 7 Roman

Kadınlar C.nsellikte Hangi Burçla Uyumlusunuz İşte Cevabı?

Bir Erkeğin Gözünde Tatlı Görünen 5 Kadın Karakteri

‘Seni Seviyorum’ Demesinden Daha Anlamlı Küçük Ama Önemli 7 Şey

Cinsel Keşif ve Psikoloji Üzerine Son Yıllarda Çekilmiş En İyi 4 Film

Başladıktan Sonra Elinizden Bırakamayacağınız 5 Mükemmel Kitap

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Başyapıt Film
1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir