Halil Cibran - Tımarhaneye sığınmış bir gencin hikâyesi

Halil Cibran – Tımarhaneye sığınmış bir gencin hikâyesi

Halil Cibran – Tımarhaneye sığınmış bir gencin hikâyesi

Halil Cibran – Tımarhaneye sığınmış bir gencin hikâyesi : Bu yazımızda büyük usta Halil Cibran’ın sizler için çok güzel olan bir Öyküsünü hazırladık. Halil Cibran’ın eserlerinde her kesimden okur kendisini bulabiliyor. Yazarın kelimelerindeki derinlik onun edebi şairliğinede ayrı bir ahenk katıyor.
Bu, tımarhanenin bahçesinde oldu: Solgun benizli, yakışıklı, hayranlık uyandıran bir delikanlıya rastladım. Yanına oturdum ve sordum:
– Niçin buradasın?

Bana şaşkınlıkla baktı ve dedi ki:
– Bu yakışıksız bir soru, buna rağmen cevap vereceğim. Babam kendisinin bir kopyası olmamı istedi. Amcam da öyle. Annem ise ünlü babası gibi olmamı istedi. Ve kızkardeşim de, denizci kocasının benim için izlemem gereken mükemmel bir model olacağını söylüyordu. Erkek kardeşim de kendisi gibi kahraman bir sporcu olmam gerektiğini düşündü.

Hocalarımın durumu da aynıydı: Felsefe doktorundan musiki üstadına ve mantıkçıya kadar, hepsi kararlıydılar. Her biri kendisinin aynadaki yansıması olmamı istedi.

İşte bu yüzden buraya geldim. Burayı daha huzurlu ve sıhhatli buluyorum. En azından başkası değil kendim olabiliyorum burada.

Sonra birden bana döndü ve dedi: Devamını Oku

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir