Franz Kafka - “Neden uçup gitmediniz bu şehirden?” diye sordum

Franz Kafka – “Neden uçup gitmediniz bu şehirden?” diye sordum

Franz Kafka – “Neden uçup gitmediniz bu şehirden?” diye sordum

Franz Kafka – “Neden uçup gitmediniz bu şehirden?” diye sordum : Bu yazımızda sizler için çok güzel bir Kafka öyküsü hazırladık. Kendisini büyük küçük dünyanın her yerinden seven ve okuyan okurları şüphesiz haksız değiller. Bu yazmış olduğu öyküler onun ne denli büyük bir yazar olduğunun alenen işaretidir.

Birliklerimiz, nihayet şehre güneyden girmeyi başardılar. Benim emrimdeki birlik şehrin dışındaki yarı kavrulmuş kiraz ağaçlarının gölgesinde konaklamış, gelecek emirleri bekliyordu. Ne ki, güneyden gelen borazan seslerini işitince bizi tutacak kimse kalmadı. Elimize gelen silahı kaptığımız gibi, her birimizin kolu bir başka arkadaşının omzunda, karışık düzen savaş çığlıkları atarak ilerledik. “Kahire! Kahire!” diye haykırıyorduk uzun sıralar oluşturarak bataklıklar arasından şehre ilerlerken.
Güney kapısına vardığımızda cesetler ve sarımsı bir toz dalgası karşıladı bizi. Duman topraktan tüter gibiydi, her yanı kaplamıştı. Duraksamadık, geride kalmak istemiyorduk, savaştan nasibini almamış sapa sokaklara daldık hemen. Sokaktaki ilk evin kapısını baltalarla parçaladık, eve öyle çılgınca daldık ki kendi çevremizde dönenip durduğumuzu bile fark etmedik. Koridordan bize doğru yaşlı bir adam yaklaştı. Devamını Oku

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir