Dünyaca Ünlü 5 Milyarderin Tavsiye Ettiği 5 Favori Kitap

5) Elon Musk (Dünyaca Ünlü 5 Milyarderin Tavsiye Ettiği 5 Favori Kitap)

Yapay zeka, Uzaya kişisel roket fırtlatma, robotların günlük yaşamımıza dahil olması ve bir sürü daha bilimsel çeşitliliği gerçekleştirdiğini sayabiliriz kendisi için. Şüphesiz bu kadar şeyi yapabilmek içinde biraz değil çok donanımlı olmak gerekiyor. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Elon Musk’ın okumayı en çok sevdiği kitap olan “Benjamin Franklin: Bir Amerikan Hayatı”, Walter Isaacson tarafından yazıldı.

Benjamin, 17 çocuklu bir sabun ve mum üreticisinin 10. oğlu olarak hayata merhaba dedi. 10 yaşındayken okulu bırakıp, basımevi işleten ve liberal bir gazetesi olan abisi ile çalışmaya başladı. Ve bu sayede basım ve edebiyatın içinde olmasından ötürü o literatürde eserlerde yazmaya başladı. Amerika tarihinin ilk gönüllü itfaiyecilik olan şirtketini kendisi kurdu. Pratoneri keşfedip, üreticisi oldu. Sömürge halkları içinde vali olarak yaşadı, onlara karşı iyi tutumundan sevildi.

Amerika Birleşik Devletlerinde milletvekili dahi oldu. Hayatının bütünü, çeşitli renklilikler ile geçti fakat kendisi 1787 yılında hayata veda etti. Kendisinin bu süre zarfında mason olduğuda iddia edildi. Edebiyatın dışında ayrıca, müzik konusunda önem verip keman ve gitar çalmayıda bilen birisi diye tarihe not düşülmektedir. Ayrıca özel hobileri arasında satrançta vardı. Satranca büyük bir ilgi duyan Benjamin, Amerika tarihinde iyi derecede satranç bilen iki kişi arasında gösterilmesine de sebep oldu.

Kaynak: ceotudent.com
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]