Yeni İnsan ve İnsanlar Kitabı Özeti

Yeni İnsan ve İnsanlar Kitabı Özeti

Yeni İnsan ve İnsanlar Kitabı : Her zaman yaptığımız gibi siz okurlara okuduğumuz kitapları ayaküstü kitapçı formatında kısaca özet geçip tanıttığımızı biliyorsunuz. Bu sefer ki kitabımız Yeni İnsan ve İnsanlar-Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı kitabıdır. Bizim elimizdeki kitap 10. Baskısıdır, Evrim Yayınları tarafından Sosyal Psikoloji Dizi 1 olarak yayımlanmışır.

Kitabımızın özet kısmındaki konusuna gelirsek eğer, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, kitabında biz okurlara Sosyal Psikoloji nedir, ve o konu ile ilgi çok geniş ve açıklayıcı şekilde anlatmaktadır. Kitabın içeriği açısından okurlar ortalama 10 başlıklı bir anlatı ile karşılacaklardır. Ve bu büyük başlıklar altında alt başlık olarak konular detaylıca işlenmiştir. 10. Büyük başlıklı bölümler şu bilgi verici içeriklerden oluşmaktadır.

Bölüm 1: Sosyal Psikoloji Nedir, Bölüm 2: Sosyal Psikoloji Araştırmalarında Yöntem ve Örnekler, Bölüm 3: Sosyal Etki ve Uyma, Bölüm 4: Tutumlar, Bölüm 5: Tutum Değişimine Kuramsal Yaklaşımlar, Bölüm 6: İletişim, Propaganda: Tutum Değiştirme Süreci, Bölüm 7: Sosyal Biliş (Sosyal Algı), Bölüm 8: Grup Yapısı ve Dinamiği, Bölüm 9: Sosyalleşme ve Sosyal Gelişim, Bölüm 10: Kültür ve Benlik

Kitabın İçeriği

Üstte yazdığımız ana başlıkların dışında ana başlıkları alt birimlere ayırıp bir çok konuda bilgiler veren bu kitabı Psikoloji, Sosyoloji alanında bilgi ve araştırma yapmak isteyen herkese tavsiye ediyoruz. Çünkü biz insanların, birey olarak ya da kitlesel toplumdaki yeri, konumu, bakış açısı, yapısı, çevre ile ilgisi, duygusal hareketleri vs. yani insana dair birçok şeyi yazar öğretici bir tutumla bizlere anlatmaktadır.

İnsanların, çeşitli konularda kendine has kişisel gelişim metotlarını öğrenip kavrayabilmesi ve bunların nasıl gerçekleştiği konusunda bir fikre sahip olması adına bu kitap bir rehber niteliği taşımaktadır. Çocuklarımızdan tutalımda başarılı bir lider, saldırgan bir toplum, yardım sever insanlar, bireysellik, grup dayanışması, propaganda, kitle etkileme yöntemleri, Sosyal Psikolojinin Tarihsel gelişimi, sosyal psikolojinin temel yöntemleri, sosyal etki araştırmaları, uyma davranışını etkileyen faktörler, tutarlılık kuramları, iletişimin amaçları, insanların kişilikleri hakkındaki izlenim oluşturmalar gibi Aklınıza gelebilecek her insani yönden bir yaptırımı öğrenmek istiyorsanız muhakkak bu kitabı sizlere tavsiye etmeyi bir borç bilmekteyiz.

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir