Üç İsrail Altın Buzağa Operasyonları Hakan Yılmaz Çebi Kitabı Özeti

Üç İsrail Altın Buzağa Operasyonları Hakan Yılmaz Çebi Kitabı Özeti

Üç İsrail Altın Buzağa Operasyonları Hakan Yılmaz Çebi Kitabı Özeti

Üç İsrail Altın Buzağa Operasyonları Hakan Yılmaz Çebi Kitabı Özeti : Üç İsrail Altın Buzağa Operasyonları kitabı, yazar Hakan Yılmaz Çebi tarafından kaleme alınan ve Ekim 2011 yılında 424 sayfa olarak Anatolia yayınları tarafından biz okurlar için yayınlanmıştır.

Ülkemiz ve Dünya Geneli devletlerin derin ilişkileri, çıkar savaşları ve birçok konudaki insanlığı tehdit eden vicdansız eylemleri, çoğu zaman medyaya yansır, televizyon, gazete gibi yayın organlarında görürüz. Kimi olayda bazen bir serseri, bazen herhangi bir sokak sarhoşu, ya da daha farklı basit ve sıradan bir insan süsü verilmeye çalışılan çoğu zanlı birçok büyük eylemi gerçekleştirmiştir. Dünyanın dizaynı ve yönetim mekanizması çünkü bunu böyle istemekte, halı altına süpürülen gerçekler ve o şahısların kişiliklerinde farklı bir farklı algıya çevrilmektedir.
Tabi bu konuları incelemeyen, ortalama bir vatandaş tarzında insanlar için geçerlidir. Ama bazıları da vardır ki, bütün herşeyi kafasına takan bütün detaylarla ilgilenen ve konuyu enine boyuna araştıranlardır. İşte yazarın bu kitabı bize ilk başta böyle bir müjde veriyor.

Dünyayı kontrol eden egemen güçlerin, bu politikayı sürdürebilmesi için hukuksuz ve adaletsiz bir yapılanma içine girmeleri kesin kez şarttır. Çünkü dünya dizaynı çoğu kez, illegal faliyetleri zorunlu kılar. İş bunun için, çoğu devlette, devlet içinde devletler gibi derin yapılar kurulur. Ve bunlar, bir örümcek ağı gibi bütün dünyaya yansır. Para, Mafya, Basın ve akla gelebilecek her şey değerlendirilir. Ve sistem içerisinde bir misyon ile görevlendirilir. Amaç sonsuz egemenliğin mimarlığı ve başlangıcıdır. İşte bu türlü yapıların, topluma yansıyan tarafı güzel ve yararlı bir hayır kurumu iken görünmeyen kısmı uluslararası bir yeni dünya düzeni yaratmaktadır.

Tam da bu gibi teorilerin merkezinde kim var diye sokaktan çağırıp birini sorduğumuzda İsrail ve Yahudiler diyecektir herkes. Bu bir tesadüf müdür ya da değil midir taktir yorumlayan herkesin kendi zihnindeki donanımındadır. Fakat yazar bu kitabında böylesi bir durumda, gerçekleşen ve insanlara yansıyan bu uygulamaların nasıl başladığını. Hangi devletlerin illegal faliyetler gerçekleştirdiği ve İsrail ile Yahudilerin bunun neresinde olduğudur. Bize göre, Yahudi vatandaşlara karşı da bu gizli yapılar birer tehdit yuvasıdır. İşte böylesi bir zihin karmaşası ve bilgi sörfü yapmak isteyen herkesin bu kitabı muhakkak okumasını tavsiye ediyoruz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir