Sihirli Camın Arkası Kitabı Okur Gözünden Özetlenmesi

Sihirli Camın Arkası Kitabı Okur Gözünden Özetlenmesi

Sihirli Camın Arkası Kitabı Okur Gözünden Özetlenmesi

Sihirli Camın Arkası Kitabı , Emine Akboyun tarafından yazılan, rahmetli büyük televizyon programcısı Savaş Ay ve A Takımını konu edinmektedir. Tabi konu edinmesinin en büyük nedeni, Emine Akboyun’un dışardan bir gözlemci olarak değil direkt A Takımı ekibinde yer almasıdır. Ve daha sonra Yayın Yönetmenliği kadar konunun içerinde olmasından kaynaklanıyor. Yani yazar, direk kitabın içeriğinin içerisindedir gerçek hayatta.
Şüphesiz Savaş Ay’la A Takımı yayınlandığı dönemlerde, büyük bir ilgi toplamıştı. Yediden yetmişe bütün izleyiciler tarafından sevilmişti. Savaş Ay’ın açık sözlü ve dobra babacan yapısı vardı. Bunun yanında ekip içerisinde kameraya yansımayan bütün yönlerinide bu kitapta bulabilme şansına sahipsiniz. Gazetecilerin yaşamlarındaki zorluklar, mutluluklar, ve haberden habere koşarken yaşanan maceraları Emine Akboyun bu kitapta çok yalın ve samimi bir dille anlatmıştır.

Tabi A takımının içerisinde olup, onunda bu maceralardan nasibini alması söz konusudur. Kimi zaman Savaş Ay’la tartışmış, kimi zaman mutlu, olmuş kimi zamanda küsmüş olmasına rağmen kitapta anlattığı kadarıyla, o Savaş Ağabeyinin hep emmoğludur. Sihirli Camın Arkası Kitabı 167 sayfadan oluşmaktadır.

Kitabın son 20 sayfası A Takımı ekibinin fotoğraf galerisi, diğer içerik ise ekibin yaşadığı ve yazarında birebir şahit olup kimi zaman kendisini içinde bulduğu olayları kapsamaktadır. Bu olaylar nedir denilirse, kimi yerde A Takımı, Gölcükte’ki o hepimizin hiç unutamadığı 99 depreminin içindedir, kimi zaman İstanbul’un Beyoğlu semtinde karanlık sokakların içindedir, kimi zaman ekip Tv binasın kendilerine ait olan bölümündedir.

Haberden habere koşup, güncelliği korumak ve olaylara sıcağı sıcağına sahip olup onu haber yapmak zaten bütün gazetecilerin en büyük isteğidir biliyorsunuz. Hele birde Televizyonlarda raiting gibi bir husus var ise, nerede sansasyonel haber var ve patlama yapacaksa bütün gazetecilerinde isteği böyle haberleri yakalamak.

Bu kitapta buna benzer bir sürü haberin aslında A Takımının direkt ayağına kadar gelmesini ve bu süreçleri yazardan çok akıcı bir dille okuyacaksınız. Çoğumuzun kameralara yansımayan A Takımı hakkında hiç bilmediğimiz bilgilerine de bu kitapla ulaşmış olacaksınız.

Bazen, A Takımı ekibinin kamyon kasasında yolculuğunu. Bazen, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Denktaş tarafından kibarca kovuluşunu. Bazen Savaş Ay’ın Bodrumda kuru fasülye krizini. Bazen Travestilerin bakana saldırısını. Bazende ilk canlı yayın arabasına nasıl sahip oldukları gibi daha bir sürü olayı yakın ilk ağızdan duymuş olacaksınız.

Kitap, Anatoli  Kitap yayınevinden 2014 yılında çıkmıştır. 167 sayfadır. A Takımının 4 yıl boyunca yönetmen koltuğunda oturan Yazar Emine Akboyun. Sarı basın kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir