Batı’dan İthal Milliyetçilik ve Ötekileştirdikleri Kitabı Özeti

Batı’dan İthal Milliyetçilik ve Ötekileştirdikleri Kitabı Özeti

Batı’dan İthal Milliyetçilik ve Ötekileştirdikleri Kitabı. Yazar Hüseyin Dayı tarafından kaleme alınmış ve Akis kitap tarafından basılmıştır. Toplamda dip kaynaklarla birlikte 456 sayfadır.

Değerli site takipçilerimizin bildiği gibi, site editörlerimiz kendi okudukları kitapları kısa özet olarak tanıtıyor. Siz okurlara bilgiler veriyor. Bu seferki kitabımızda Batı’dan İthal Milliyetçilik ve Ötekileştirdikleri Kitabı’mızdır. Kitap, bilinenin aksine ülkemizdeki Millet ve Milliyetçilik konularını işlemektedir. Ama klasik bilinen anlayışın dışında. Millet kelimesinin kökenini, gelişim aşaması ve uygulanmaya koyulduğu Avrupa ülkeleri ile bizim kendi ülkemizdeki değerlendirmesini yapmakla işe başlıyor.

Geniş bir perspektifle, hem çeşitli sosyologlar hem de çeşitli filolog, antropolog ve bilimadamları refaransları ile millet tanımının dünü, bugünü, yarınını inceleniyor. Yazarın kendi görüşüne göre, milleti tanımlarken etnisiteye dayanan açıklamalar yetersizdir. Ve toplumun her düzeyindeki ortaklıkları kapsamamaktadır. Ki bu görüşünü çeşitli bilimsel belgeler ve kaynaklarla delillendirmiştir yaza. Belki de ülkemizin kanayan yarası ötekileştirilmelerede bir anlamda bu tür millet tanımlarının neden olduğunu ifade etmektedir. Devamını Oku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir