Batı Terörü ve Propagandası Kitabı özeti Andre Vltchek

Batı Terörü ve Propagandası Kitabı özeti / Andre Vltchek Sizler için sürekli okuyup ayaküstü kitapçı formatında yorumlayıp kısa özet geçtiğimiz kitaplardan bugün de sıra ne var? Andre Vltchek tarafından kaleme alınan Batı Terörü ve Propagandası kitabı. Kitap, bilim+gönül yayınları tarafından Ocak 2010 yılında basılmış ve toplamda 251 sayfa kadardır.

Batı Terörü ve Propagandası Kitabı özeti

Andre Vltchek, bir batılı ama vicdanen adaletin peşinde olan bir gazetecidir. Aslen Çekoslavakyalı ama Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Batı Emperyalizmini aralıksız takip ederek bütün dünyada uygulanan Batı kaynaklı, katliamları, soykırımları, savaşları, sömürüleri ve modern dünyada ezilen
halkların sesi olmayı kendine şiar edinmektedir.

Gezdiği çeşitli ülke ülke içinde ana akım medyası tarafından halka açıklanmayan bir çok konuyu
işlemektedir. Yazarın bu zorlu süreci esasen cesur bir gazetecilikten çok insan olmanın ve merhametin üstün gelmiş bir kişilik hali olduğu konusunda şüphemiz yoktur. Kendisini taktir ettiğimiz söylemek zorundayız. Belki de bir çok ezilen dünya halkları adını kendisini bile hiç tanımadıkları bu yazar tarafından neler çektikleri konusunda dünyaya duyurulmaktadır.

Kitabın ana hatları batının ve ezilen dünyaya uyguladığı diktanın ülkeler geneli vesikası gibi. Latin Amerika’dan tutalım da, Endonezya, Kore, Irak, Küba Rodos, Malezya, Doğu Timur, Tayland, Venezüella gibi ve bir çok Batı ülkelerini kapsar. Batının bu ülkeleri Düşman ve şer üçgeni olarak ilan ettiği ülkelerdeki gazetecilik gözlemleri yer almaktadır. Yazarın birinci ağızdan ve canlı şahit olarak aktardığı bilgiler batının medeni değil de bilakis ne kadar barbar olduğunu bizlere göstermektedir.

Öncelikle bu kadar güçlü bir düşman (Batı) karşı hiç çekinmeden gerçekleri yazan ve bu uğurda hiç bilmediği en uzak Asya ülkelerine bile gitmeyi tereddütsüz gerçekleştiren Andre, şüphesiz çağımızın entelektüel aklının ve gerçeklerin peşinde koşan bir gazetecinin nasıl olması gerektiğini bizlere göstermektedir.

Çünkü bunu neden söylüyoruz? Ana Akım medya ve para karteli patronları için kalemlerini satan, vicdan ve merhametleri halı altına saklayan bir çok sözüm ona gazeteci gördüğümüz için. Biz bu kitaba batının diğer yüzünü görmek isteyen bir çok okuyucu için, tarafsız ve güvenilir bir gazeteci tarafından kaleme alındığını ekleyip okunması olmazsa olmaz diyip son noktayı koymak istiyoruz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir