Ahmet Köklügiller Nasıl Yazıyorlar Kitabının Kısa Özeti

Ahmet Köklügiller Nasıl Yazıyorlar Kitabının Kısa Özeti

Ahmet Köklügiller Nasıl Yazıyorlar Kitabının Kısa Özeti

Ahmet Köklügiller Nasıl Yazıyorlar Kitabının Kısa Özeti. Çoğu okurların hayranı olduğu yazarın düş dünyası ve kitabını yazarken ki ruh halini kesinlikle çok merak ettiği söz konusudur. Yazarın kitabı yazarken ki ruh hali, o esnada kullandığı malzemeler, ne renk kalem, nasıl bir masa, hangi saatlerde ya da nerelerde böylesi güzel bir eseri meydana getirdiği herkesim tarafından hep merak konusu olmuştur.
Kimi yazar kitabını yazarken normal bir süreci yaşarken kimisi de değişik metotlar kullanarak onu temsil eden eserini meydana getirip yazdığını ifade etmektedir. Ülkemizin edebiyatı ve yazarlarını ele aldığımızda tek tek hepsine bu sorunun sorulması ”Nasıl Yazıyorsunuz?” diye çok zordur. Hele günümüzde okurları için birer efsane olan eski yazarlarımıza ulaşmak neredeyse imkansızdır. Çünkü dönemler birbirini tutmamaktadır. Ahmet Köklügiller’in Nasıl Yazıyorlar kitabı işte bu açıklığı bana göre kapatmaktadır.

Yazar Türkiye Edebiyatı içerisinde topluma mal olmuş bir çok yazar ve şairin, okurlarının başucu yaptığı eserlerini ve yazılma süreçlerini bizler için ele almıştır.

Kimisinde kendisi kimisinde daha önce ki röportajlar ve söyleşilerden yararlanmıştır. Kimler yok ki kitabın içerisinde nasıl yazıyorsunuz sorusuna muhatap olmayan? Tek tek isim vermek gerekirse sayfalar yetmeyeceği için, sadece edebiyatımızın bir çok ustasının bu kitapta nasıl yazdığını yazarken hangi süreçlerden geçtiğini ve Ahmet Köklügiller aracılığı ile sanki sizlerin o soruları sorup cevaplarını aldığınız bir izlenime kapılacaksınız.

Ahmet Köklügiller Nasıl Yazıyorlar Kitabı. IQ KÜLTÜR SANAT YAYINCILIK tarafından 2010 yılında basılmıştır. Kitap 428 sayfa tutmaktadır. Kitabın içeriğinde ki yazarların içindekiler kısmından isimlerine göre sayfa numaraları yazmaktadır. İsimler konusunda kronolojik bir sırala izlenmemiş olsa da gayet rahatlıkla
kafanızdaki yazarın nasıl yazıyorsunuz sorusuna ne cevap verdiğini açıp sayfa sayısı kısmında görmenin mümkündür.

Talisinde, bu kitabı edebiyat sever ve yazar ve şairlerin eserini meydana getirme aşamasında hangi tür yollardan geçtiğini merak eden okurlar için kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Çünkü okur bu  kitap sayesinde bir sürü yazarın söyleşisini sanki bir kitapta toplanmış bulacak. Ve nasıl yazdıkları konusunu hepsinden tek tek dinlemiş izlenimine sahip olacaktır. Ayrıca kitaplığımızın edebiyat bölümünde bizce olması gereken bir yapıttır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir