Ağca'nın Derin İlişkileri Belma Akçura Kitap Özeti İnceleme

Ağca’nın Derin İlişkileri Belma Akçura Kitap Özeti İnceleme

Ağca’nın Derin İlişkileri Belma Akçura Kitap Özeti İnceleme

Gazeteci yazar Belma Akçura’nın kitabıdır. Ülkemizin geçmişinde kapalı kapılar ardından işlenen ve ötesi alenen yapılmış olan Abdi İpekçi ve Papa Suikastinin zanlısı Mehmet Ali Ağca üzerine yazmış olduğu kitabıdır.

Ağca’nın Derin İlişkileri Belma Akçura Kitap Özeti İnceleme: Yabancı TV kanalının bu mesele hakkında Belgesel yapması fikrinden oluşan ve bu süreçte. Konuyu enine boyuna Akçura’nın araştırıp inceleyip, Ağca ile, bu suikastlerde ona yardım ve yataklık eden suç ortakları ile birebir görüşmeleri röportajları içerisinde yazılmıştır. Kitabın önemli özelliklerinden biride.

Belki de yazınsal bir belgesel tarzında olmasıdır. Hiç sıkılmadan okuyup sonuna kadar ilerliyorsunuz bu cinayet ilişkisinin içinde. Bu süreçte Ağca’nın kimler ile temas ettiği. Bu cinayetlerin ardından Bulgar Gizli Servisi mi. CIA mi. Mit mi. KGB mi ve daha bir çok mafya vari oluşumların mı bu tetiğe dokunulması için ön ayak olduğu yaşayan kişiler tarafından dile getirilmektedir.Ağca’nın Derin İlişkileri Belma Akçura kitabında, Ağca’nın bu suçlar öncesi neler yaptığı. Ülke içindeki ülkücü camia dışında kimlerle irtibatta olduğu. Bu cinayetler işlenirken gazete manşetlerine yansıyan haberler dışında birebir olayların baş sorumlularından konuyu detaylıca irdelemektedir yazar.

Kimisi ülke içinde kimisi yurtdışındaki bu insanlar ile yapılan röportajlardır. Abdi İpekçi cinayeti ve Papa suikasti konusunda bilinmeyen çok detayı gözler önüne sermektedir. Yazar, büyük bir uğraş vererek önce ülke tarihi ve bu olayları işleyen gazete arşivlerinden başlayıp direk röportajları ile İpekçi ve Papa suikasti konusunda ilgi duyan herkesin başucu kitabı olmaya dönüktür.

Cinayet işlenirken Ağca’nın kimlerden destek aldığı. Bir suikaste başlamadan önce oranın fizibilite çalışmasını yapıp, olay mahalinin krokisi, suikast öncesi planlar. Ağca’nın bireysel mi yok örgütlü bir suç teşkilatı tarafından mı, ülke içinde bir kaos yaratması için öne çıkarıldığını etraflıca işlemektedir. Yazarın kendi deyimi ile kitabın başında. 4 Haziran 2007’de Polonya TVN ekibi olarak Grzes, Magdelana, Marius, Piotry, Rys, Marek, Blanka, Papa Suikasti davasında yapacakları belgeselle ”sırrın sırrını” çözmek. Bense İpekçi cinayetinin izini sürmek için İstanbul’dan başlayıp İsviçre’ye uzanan zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz.

İlişkide Aldatmadan daha çok Acıtan 6 durum

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 İstemsiz Davranış

Kadın M.stürbasyonu Hakkında 7 Şaşırtıcı Bilgi

Karakter Analizi Doğum Ayına Göre Belirlemek

Mutlaka okunması gereken İnsan Beynini Geliştiren 7 Roman

Kadınlar C.nsellikte Hangi Burçla Uyumlusunuz İşte Cevabı?

Bir Erkeğin Gözünde Tatlı Görünen 5 Kadın Karakteri

‘Seni Seviyorum’ Demesinden Daha Anlamlı Küçük Ama Önemli 7 Şey

Cinsel Keşif ve Psikoloji Üzerine Son Yıllarda Çekilmiş En İyi 4 Film

Başladıktan Sonra Elinizden Bırakamayacağınız 5 Mükemmel Kitap

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Başyapıt Film
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir