Yazılar

Müstehcen diye Yasaklanan Milyon Satan 7 Türkçe Kitap

Müstehcen diye Yasaklanan Milyon Satan 7 Türkçe Kitap

Müstehcen diye Yasaklanan Milyon Satan 7 Türkçe Kitap, Yazarların çoğunlukla her ülke de karşılaştığı sansür ve baskıcı yayın politikası geçmişte bizim ülkemizde de yaşanmış, bir çok tanınmış ve kitapları binlerce satan yazarlarımızda bundan etkilenmiştir.

Bu listemizde siz okurlar için yazdıkları kitapların müstehcen olduğu iddia edildiği için yasaklanan tanınmış yazarları ve kitaplarını konu edindik iyi okumalar dileriz. Kaynak olarak duvar gazetesi yazarlarından sayın Funda Cantek’in üç-beş uygunsuz kitapta Türkiye tarihi adlı makalesinden yararlandık.

1: Attila İlhan

Fena Halde Leman:

“Fena Halde Leman”. Romanda ete bürünen Leman Korkut’la ve diğer kahramanlarıyla Attilâ İlhan, farklı bir cinselliği konuşulabilir, tartışılabilir, anlaşılabilir, doğal bir durum olarak anlattı. Yüzyıllardır diplerde, derinlerde, yaygın olarak yaşanmakta olanın üstünden perdeyi çekti ve söz konusu cinselliği, Türk edebiyatında ilk kez “suç olmayan bir insanlık durumu” olarak resmetti… Bu cesur roman cinsellikle ilgili tabuları şiddetle sarsıyor ve okurları yeniden ve başka bir düzlemde düşünmeye çağırıyor. Devamını Oku