Yazılar

Pattaya Gece Hayatı ve Seks İşçisi Kadınlara Dair İnceleme

Pattaya Gece Hayatı ve Seks İşçisi Kadınlara Dair İnceleme

Pattaya Gece Hayatı ve Seks İşçisi Kadınlara Dair İnceleme

Pattaya Gece Hayatı ve Seks İşçisi Kadınlara Dair İnceleme : Kapitalizmin ne olduğuna değinmeyeceğim. Artık eskisi gibi değil, evrensel olarak bütün mazlum ülkelerde, sömürü sisteminin, en altındakilerini en üsttekilerinin ezmesini artık herkes biliyor. Bu kimi zaman yerel kimi zaman ise küresel sermayeler ile gerçekleşmektedir. Başı ise herkesin bildiği gibi Amerika Birleşik Devletleri çekmektedir.Amerikan Emperyalizmi dünya geneli, sömürge gücünü her yerde kullanıp, asker yığınağını yaparken, elbette bu askerlerinde kişisel ihtiyaçları vardır. Yeme, içme, konaklama, envanter nakli, mühimmat ve en önemlisi bu kadar askerin özel yaşamı, cinselliği. Bununda karşılığı da eşittir Fuhuş. Amerikalı bir askere amerikalı bir kadın asker aşık olmuş ve birlikte olmuşsa birlikte onlar muaftır bundan. Sevda karşısında boynumuz kıldan ince. Oysa bu devirde nerde öyle sevdalar?

Dönecek olursak konuya, Amerika’nın 6. Filosu Türkiye’ye geldiğinde, ona selam duranlar gibi, lanet okuyanlarda vardı. Tatil günlerinde ceplerinde bol dolarlı ABD askerleri İzmir’de macera aramak isteyince, Genelev Pezevenkleri, kadınları bile onları kabul etmemiş, kapı dışarı etmiştir. Onurlu bir milletin, en onursuz mesleğini yapanları bile Amerikalılara boyun eğmemiştir. Oysa her yerde bu böyle mi? Mesela Pattaya-Tayland. Başlığımızın konusu 

Pattaya Gece Hayatı ve Kökeni

Ora dünya fuhuş ticaretinin merkezi sayılır. Sex Turizm Cenneti. Peki bu küçük adamlar ve küçük kadınlar nasılda böyle bir onursuzluğa itildi? İşte oda gene Kapitalizm nedeni ile. Amerika, Vietnam’ı işgal edip, yıllarca vahşet uygulayıp kan gölüne çevirdiği coğrafyada yenildi yenilmesine ama büyük tahribatlarda verdi. Binlerce askerini o topraklara yığan Amerika için, personelin kişisel ihtiyacıda karşılanmalı idi. Pattaya Limanına gelen askerler, aileleri, gidiş geliş rotaları orayı günü birlik mekanların vazgeçilmezi kıldı.

Amerika’nın Vietnam’ı işgal girişimi onlar için hem maddi hem de manevi bir yıkımdı. Bu süreçte hem askerler, hem savaş, hem asker ailelerinin görüşmeleri, hem kişisel ihtiyaçlar için tedarik zincirleri kısıtlıydı. Ele geçirilip tecavüz edilen, binbir çeşit işkenceye tabi tutulan Vietnam kadınları ile giderdikleri cinsel ihtiyaçları dışında sorun büyüktü. Çünkü Vietnamın özgürlük aşığı kadınlarıda ABD’liler ile yatmadı ve ilk gördüğü yerde onları kurşunladı. Hal böyle iken, abaza ABD askerine bir çare arandı. Bu Emperyalist bir algısı olan her dönem için böyledir aslında.Vietnamlı Kadınlardan umudunu kesen ABD yetkilileri gözünü Tayland’a dikti. Pattaya Limanı öyle bir askeri, asker aileleri kalabalıkları yaşadı ki, küçücük liman kenti, turist akını nedeni ile, daldan yapraktan yapılan evler yerine, konaklama ihtiyacı giderilmesi için kat kat evlerle donatıldı. Yoksul Pattaya köylüleri, Amerikalıların akın ettiği ve arkasında devlet desteği ile, uyuşturucu, kumar, içki hayatının bir anda ortasında kendini buldu.

Pattaya Gece Hayatının Getirdiği Seks Endüstrisine Halkın Yaklaşımı

Ve zamanla buna öyle bir alışıldı ki, yoksulluktan Amerikalı askerler ile yatan kızları onların en büyük geçim kaynağı oldu. Bu seks ilişkisinde, kimbilir başlarda belki de zor kullanılarak Pattaya köylü kadınları fuhuşa zorlandı. Çünkü Amerikan Askerinin de sisteminin de insana acıması söz konusu değildi. Zaman içinde sadece Pattaya değil, çabuk yoldan para kazanmak ve yoksulluğa tabi tutulmuş her kadın, vüdunu satarak burda geçinmeye başladı.

ABD ve askerleri küçücük bu köy limanını bütün dünyada adı anılan ve ziyaret edilen Seks Cennetine çevirdi. Ve nihayetinde bu yıllarca sürdüğü için artık orda bir Sex Endüstrisi kök saldı. Paranın yüzü sıcaktır. Yoksulluktan kıvranan aileler için çantasında bol dolar ile gelen kızlarıda, eleştirilmek, dışlanmak yerine baştacı edildi. Şimdi günah, Pattaya Gece Hayatı süresince, sabaha kadar kendini satan kadınların mı yoksa onların satılmasını isteyen, kullanan erkeklerin mi?