Tom Hanks'in İlk Kitabı Kısa Hikayelerden Oluşacak

Tom Hanks’in İlk Kitabı Kısa Hikayelerden Oluşacak

Tom Hanks’in İlk Kitabı Kısa Hikayelerden Oluşacak

Tom Hanks’in İlk Kitabı Kısa Hikayelerden Oluşacak : Tom Hanks ve onun güvenilir anlatım yeteneği kitap formunu bulacak. Yayınevinin Salı günü yaptığı duyuru ile birlikte Akademi Ödüllü aktörün ilk kitabı Ekim ayında Knopf etiketiyle piyasaya sürüleceği kesinleşti.

Alışılmamış Tür: Biraz Hikaye adlı eser 17 kısa hikayeden oluşacak ve her biri farklı bir daktilodan çıkmış olacak. Knopf’a göre Hanks’in eski daktilo koleksiyonu var ve bu koleksiyonda yüzden fazla antika daktilo bulunmakta.
Kitabını 2015’te yazmaya başlayan Hanks (60) şu şekilde konuştu: “Hikayeler üzerindeki iki yıllık çalışma surasında New York’ta, Berlin’de, Budapeşte’de ve Atlanta’da film çekimleri yaptım ve hikayeleri tamamladım. Basın konferanslarının arasında konakladığım otellerde yazdım. Uçakta, ebde ve ofiste yazdım. Bir takvim çıkarabildiğimde ise sabah 9’dan öğlen 1’e kadar yazdım.”

Knopf’un patronu Sonny Mehta, Hanks’in bir hikayesini ilk defa The New Yorker’da yayınlandığında okuduğunu söyledi ve şöyle ekledi: “Dikkate değer anlatım tekniği ve yazarın üslubuyla beynimden vurulmuşa döndüm. O çalışmada buna benzer daha fazla hikaye olmasını umdum. Okurların şansına, daha fazlasının var olduğu ortaya çıktı.”

Kaynak: www.usatoday.com – Jocelyn McClurg

Thomas Jeffrey Hanks (doğum tarihi 9 Temmuz 1956), Amerikalı tanınmış sinema oyuncusu. Fimlerdeki başarısı ve oyunculuğu ile bütün dünyada hayran kitlesine kavuşmuştur. Film severler kendisinin bütün filmlerini büyük bir merakla beklemektedir. Kısa değinecek olursak hayatına şayet.

İki sefer Oscar ödülü kazanmış, zor, senaryoların rollerin üstesinden gelebilmesi ile tanınmış ve özellikle dramatik rollerdeki performansıyla önemli başarı yakalamıştır.

Philadelphia ve Forrest Gump ile üst üste iki kez En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü alan Tom Hanks’in en önemli filmleri arasında, Forrest Gump, Philadelphia, Azap Yolu, Yeni Hayat, Er Ryan’ı Kurtarmak ve Yeşil Yol sayılabilir. 2006 Cannes Film Festivali, Tom Hanks’in simgebilimci profesör Robert Langdon rolünde oynadığı Dan Brown’un aynı isimli kitabından yola çıkılarak hazırlanan Da Vinci Şifresi ile açılış yapmış ve izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

Hanks Aralık 2019’da fahri Yunan vatandaşlığı aldı

İlişkide Aldatmadan daha çok Acıtan 6 durum

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 İstemsiz Davranış

Kadın M.stürbasyonu Hakkında 7 Şaşırtıcı Bilgi

Karakter Analizi Doğum Ayına Göre Belirlemek

Mutlaka okunması gereken İnsan Beynini Geliştiren 7 Roman

Kadınlar C.nsellikte Hangi Burçla Uyumlusunuz İşte Cevabı?

Bir Erkeğin Gözünde Tatlı Görünen 5 Kadın Karakteri

‘Seni Seviyorum’ Demesinden Daha Anlamlı Küçük Ama Önemli 7 Şey

Cinsel Keşif ve Psikoloji Üzerine Son Yıllarda Çekilmiş En İyi 4 Film

Başladıktan Sonra Elinizden Bırakamayacağınız 5 Mükemmel Kitap

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Başyapıt Film
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir