Titanik Filmi 'ne Dava Açıldı ve Mahkemeye Verildi

Titanik Filmi ‘ne Dava Açıldı ve Mahkemeye Verildi

Titanik Filmi ‘ne Dava Açıldı ve Mahkemeye Verildi

Titanik Filmi ‘ne Dava Açıldı ve Mahkemeye Verildi : James Cameron, Jack Dawson Tarafından Mahkemeye Verildi. Filmseverler tarafından fazlasıyla sevilen ve çıktığı yıl olan 1997’den beri hala bahsi geçen Titanic filmi kendisine fazlasıyla hayran kazanmayı başardı. Bu insanların arasından biri ise. Filmde Leonardo DiCaprio tarafından canlandırılan Jack Dawson karakterinin kendi hikayesinden esinlenildiğini öne sürdü. Ve Cameron’a dava açtı. Gişede kimsenin ulaşamadığı rakamlara ulaşan Titanic, Hollywood’dan çıkan en başarılı yapımlardan biri.

İzleyicilerin, Jack Dawson için daha adil bir kader istemesi ve Cameron’ın tartışmalı film sonunu savunmasına rağmen. Titanic yirminci yüzyılın en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilir. . Cameron’ın dramasının herkes tarafından ilgi gören ve imrenilen bir ilgi çekmesi gerçeğinin üzerinden yirmi yıl geçti ve son günlerde Cameron, gerçek Jack Dawson olduğunu iddia eden bir adam tarafından mahkemeye verildi.
TMZ tarafından verilen habere göre; James Cameron, Florida yerlisi Stephen Cummings tarafından kişisel tarihi izinsiz kullanmak suçuyla mahkemeye verildi. Eğer Cummings haklı olduğunu kanıtlarsa, Cameron, Florida’da halihazırda bir efsane haline gelmiş yat endüstrisi çalışanının Jack Dawson’a ilham verdiğini kabul etmek zorunda.

Cummings ayrıcai DiCaprio ve Winslet tarafından oynanan karakterlerin de zamanında kendi yakın arkadaşlarına anlattığı 1912’de batan gemideki akrabalarıyla ilgili olan bir hikayeden alıntı olduğunu iddia etti. Şüphesiz ki, Cummings’in açtığı bu dava film hayranlarının çoğunun kaşlarını kaldırmasına sebep oldu. Cameron mahkemede hakkını savunacak mı ve bu işin sonu ne olacak bilinmez, fakat, her türlü sonucun takip edilmeye değer olacağı kesin.

İngilizce kaynak: www.screenrant.com
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir