Şair Küçük İskender Hayatını Kaybetti ve Okurlarını Yasa Boğdu

Şair Küçük İskender Hayatını Kaybetti ve Okurlarını Yasa Boğdu

Şair Küçük İskender Hayatını Kaybetti ve Okurlarını Yasa Boğdu

Şair Küçük İskender Hayatını Kaybetti ve Okurlarını Yasa Boğdu : Kendine has üslubu ve şiirlerinde işlediği konuları anlatmak iyi bir kelime dağarcığı ve bilgi istiyor. Küçük İskender sadece şair değil, iyi bir gözlemci ve sıra dışı konularıda ele almayı başaran usta bir yazardı. Şiir de serbest bakış açısını onun kadar kimse kendine has yazamadı. Yaşamının bütün evresinde edebiyat ve şiir ile bir bütündü. Çoğu insan onun şiirleri ve bir ok gibi ağızdan çıkan sözleri ile kendisine bir ifade bir tanımlama buldu. Her konuda, hayata dair bakış açısını fikirlerini kimseden çekinmeden dile getirdi.

Ülkenin sosyolojik ve siyasi yapısınıda günü geldi eleştirdi, kişisel haklar ve yaşam özeli ile de günü geldi yazılar yazdı. Edebiyat severler onun okudukları kitaplarında farklı bir tat almış olduklarını iyi bilmektedir. Ayrıca Küçük İskender iyi de bir sinemasever di. Yazdığı romanlarının belki ileriki yıllarda kameraya yansıyıp unutulmaz fimler olabileceklerini dahi bizler düşünüyoruz. Kısacası onun hakkında ne söylersek azdır ama ölümünü haber alınca büsbütün kedere boğulduk. İşte sizler için onun ölüm haberini yazdık.

Şair küçük İskender hayatını kaybetti. Çağdaş Türkçe şiirin önde gelen isimlerinden küçük İskender bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Şair küçük İskender bir süredir tedavi gördüğü kanser nedeniyle yaşamını yitirdi. Sanatçının cenazesi 4 Temmuz Perşembe günü  Ortaköy Büyük Mecidiye Camii’nde öğlen namazına müteakiben yapılacak törenin ardından defnedilecek.

Çağdaş Türkçe şiirin önde gelen isimlerinden küçük İskender’e geçen yılın Haziran ayında kanser teşhisi konmuş ve tedavisi sürüyordu. Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisi süren küçük İskender gece saatlerinde hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti.

Küçük İskender Kitapları büyük bir okur kitlesi tarafından takil edilmekteydi. Küçük İskender en son “İkinci Waliz” adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuştu. Şiir, roman, deneme, günlük gibi pek çok edebi türde eserler veren, ilk filmi “Ağır Roman” ile oyunculuk deneyimini de yaşayan sanatçı 2000 yılında Orhon Murat Arıburnu, 2006 yılında Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü, 2014’te Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nü, 2017’de Necatigil Şiir Ödülü’nü almıştı.

Kaynak: Gazete Duvar (HABER MERKEZİ)

İlişkide Aldatmadan daha çok Acıtan 6 durum

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 İstemsiz Davranış

Kadın M.stürbasyonu Hakkında 7 Şaşırtıcı Bilgi

Karakter Analizi Doğum Ayına Göre Belirlemek

Mutlaka okunması gereken İnsan Beynini Geliştiren 7 Roman

Kadınlar C.nsellikte Hangi Burçla Uyumlusunuz İşte Cevabı?

Bir Erkeğin Gözünde Tatlı Görünen 5 Kadın Karakteri

‘Seni Seviyorum’ Demesinden Daha Anlamlı Küçük Ama Önemli 7 Şey

Cinsel Keşif ve Psikoloji Üzerine Son Yıllarda Çekilmiş En İyi 4 Film

Başladıktan Sonra Elinizden Bırakamayacağınız 5 Mükemmel Kitap

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Başyapıt Film

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir