Mutlaka Okunması Gereken 2 Mina Urgan Kitabı

Mutlaka Okunması Gereken 2 Mina Urgan Kitabı : Bu yazımızda siz değerli okurlar için Mina Urgan kitaplarını yazdık. Çoğu okurun büyük bir beğenisini kazanan Urgan, bu kitaplarında esasen hem hayatını hemde anılarını konu edinmektedir. Yazarı yakından tanımak isteyen okurlar için kesinlikle önerimizdir.

1: Bir Dinazorun Anıları

Bir Dinazorun Anıları Kitabı, yazar Mina Urgan’ın 1. baskısının 1998 yılında YKY çıkan yazdığı Anıları ve yaşantısını konu alan bir kitaptır. Yazar bu kitabın başında herkese de anılarını yazmayı önermektedir. Mina Urgan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden emekli oldu. Çeşitli Dünya çapında yazarların kitaplarının çevirilerini yapmıştır. Bu yazarlar arasında, Thomas Malory, Henry Fielding, Balzac, Aldous Huxley, Shakespeare vardır. Ardından yazar bunlarla yetinmeyip, Sir Thomas More ve Shakespeare üzerine iki ciltilik kitap, beş ciltilik İngiliz Edebiyatı Tarihi, Virgina Woolf ve D.H. Lawrence incelemeleri olarak kitaplar yazmıştır.

Mina urgan, Bir Dinazorun Anıları adlı kitabında hayatından kesitler vermektedir. Kitap 1. Bölüm, Yaşlılık ve Ölüm, 2. Bölüm, Çocukluk, 3. Bölüm, Gençlik 4. Bölüm, Gençliğimde Tanıdığım Bazı kişiler, 5. Bölüm, Siyasal, 6. Bölüm, Mina Urgan’ın Albümünden diye bölümlere ayırmıştır kitabını.

Bu kitap yazarın çocukluğundan başlayarak hayatının bütün evresini konu edinen hatıralarını, yaşamını yazdığı eseridir. Bana en çok ilginç gelen kısmı kitabın, Mina Urgan’ın edebiyat çevresinde yaşadığı arkadaşlıkları yanı sıra kendisi dışındaki ünlü yazarlar arasındaki dostluklarının en ilginç maceralarınında yer almasıdır. Mina Urgan kimdir diye yola çıkıp onu tanımak isteyenlerin bu kitapla hedeflerine ulaşacakları kanısındayım. Devamını Oku
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir