Jack London Hakkında Bilinmeyen 5 İlginç Gerçek

Jack London Hakkında Bilinmeyen 5 İlginç Gerçek

Jack London Hakkında Bilinmeyen 5 İlginç Gerçek

Jack London Kimdir: Sorununun en güzel cevanı şöyle açıklanabilir. Jack London Vahşetin Çağrısı, Martin Eden, Demir Ökçe, Beyaz Diş ve Deniz Kurdu kitapları ile büyük bir okur kitlesine sahip Dünyaca ünlü yazardır.

Jack London Hayatı da kitapları kadar ilginçtir. Çoğu yazarın kendine has özelliğini London’da da görmekteyiz. Ünlü Amerikalı yazar, 1876 yılında San Fransisco’da doğdu, 22 Kasım 1916’da öldü. Çocukluğu yoksulluk içinde geçti. 14 yaşında okulunu bırakarak hayata atıldı. Bir çok işe girip çalıştı, Amerika içinde ve dışında uzun yolculuklara çıktı, serserilikten 30 gün hapis yattı. Giderek militan bir sosyalist oldu. Jack London’un Hayatı‘ndan sizler için hiç bilinmeyen 5 gizli detayı yazdık.

 

1: Edebiyat Hırsızlığı:

 

Jack London çoğu kez bir başkasına ait Edebiyat Eserlerini çalması ile suçlandı. Gazetelerde, orda burda gördüğü, duyduğu öykülerden, yazılardan alıntılar yapıp kullandığı iddia edilmekteydi. Jack London Kitapları intihal ile yazıldı diyen çok kişi oldu. (Yaşadığı koşullarda revaçta olan bir tutumdu bu). Başka bir yerde de, beğendiği ve hoşuna giden yazıları kendi zimmetine geçirmek için bildiğimiz telif usulü yazıları satın almaktı. İrlanda ve Amerikalı gazetecilerin fikirlerini çaldığı söylensede, aynı kaynaklardan yararlandıklarını ifade edip, hiç bir şekilde eser intihali suçundan yargılanmadı. Devamını Oku
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir