İnsanların Yakınlaşma ve İletişimde Kullandıkları Gülümseme Çeşitleri

İnsanların Yakınlaşma ve İletişimde Kullandıkları Gülümseme Çeşitleri

İnsanların Yakınlaşma ve İletişimde Kullandıkları Gülümseme Çeşitleri

İnsanların Yakınlaşma ve İletişimde Kullandıkları Gülümseme Çeşitleri : İlkel dönemlerden günümüze insanların birbiri ile iletişiminde bulunabilmesi için, ister doğadan ister teknolojiden yararlandığını bilmekteyiz. İşaret Dili genel anlamda bilinen dili kullanmadan iletişim kurma şeklimiz olduğu gibi sadece gülümseyişimizle bile karşımızdaki kişiye gerekli bir çok şeyi ifade edebiliriz. Sizler için bu gülümseme çeşitlerinden 4 tanesini listeledik.
İngiliz şairi William Blake, Bir sevgi gülümseyişi, bir de aldatıcı gülümseyiş vardır diye yazmıştı. İnsanların gerçekte en az 18 gülümseyiş türü vardır. Kur yaparken ise bunların sadece bir kaşını kullanırlar.

1: Basit Gülümseyiş


Gerek erkekler gerekse kadınlar tanıdıkları bir kimse ile karşılaştıkları zaman ağız kapalı olarak gerçekleştirilen basit gülümseyişten yararlanılırlar. Bu tür gülümseyişte dudaklar kapalı, fakat gerilmiştir. Dişler görünmez. Bu edim çok kez, karşısındakini tanıdığını anlatan bir baş hareketinin eşliğindedir. Size bu şekilde gülümseyen kişiler, tanışıklığı ilerletmek için duraksamayacaklardır. Devamını Oku
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir