Hayata Farklı Pencereden Baktıracak 3 kitap

Hayata Farklı Pencereden Baktıracak 3 kitap

Kuşkusuz bütün kitaplar okuru için vazgeçilmezdir. Herkesin kendine özgü bir Mantalitesi vardır ve bu yörüngede yaşamına da devam eder. Fakat bazı kitaplar vardır ki, kişinin beynindeki ön yargıları yıkıp onu tamamen daha farklı bir pencereden çepe çevre sarıp değişim ve dönüşüme tabi tutar. Biz de sizler için kesinlikle hayata bakış açınızı değiştirecek 3 kitabı listeledik. İyi Okumalar dileriz.

1: Khaled Hosseini / Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı Kitabı, Afganistan doğumlu Amerikalı yazar Halit Hüseyni’nin ilk romanı. 2003 yılında yayınlanan kitap bir Afgan tarafından İngilizce yazılmış ilk romandır. The New York Times’ın en çok satanlar listesinde bir numaraya kadar yükselmiştir.

Emir ve Hasan, Kabil’de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk… Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir’le Hasan’ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur. Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California’ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan’ın hatırasından kopamaz. Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları… Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor. Uçurtma Avcısı’nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü…

Khaled Hosseini Hayatı

Halit Hüseyni Tacik asıllı romancı ve doktor. Şu anda ABD vatandaşıdır. İlk romanı Uçurtma Avcısı, 2003 yılında yayımlanmış olup pek çok ülkede en çok satanlar listesine girmiştir. İkinci romanı Bin Muhteşem Güneş 22 Mayıs 2007 tarihinde satılmaya başlanmıştır.

Khaled Hosseini Kitaplar

Uçurtma Avcısı (The Kite Runner)(2003) / Bin Muhteşem Güneş (A Thousand Splendid Suns)(2007) / Ve Dağlar Yankılandı (And the Mountains Echoed ) ( 21 Mayıs 2013) Devamını Oku

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir