George Martin Kitabı Yep yeni Bir Başka Dizi Oluyor: Nightflyers

George Martin Kitabı Yep yeni Bir Başka Dizi Oluyor: Nightflyers

George Martin Kitabı Yep yeni Bir Başka Dizi Oluyor: Nightflyers

George Martin Kitabı Yep yeni Bir Başka Dizi Oluyor: Nightflyers : George Martin meşgul bir adam. Sizden çok daha meşgul. Yazar, uzun soluklu Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin altıncı kitabını yazmakta, bunu biliyoruz. Ayrıca bildiklerimiz arasında iki tane Game of Thrones’a bağlantılı diziye senaryo yazdığı bilgisi de var.
Ama hayır, Martin urada durmuyor. The Hollywood Reporter’ın verdiği habere göre, dünyanın en büyük televizyon dizisinin arkasındaki adam, yazar Jeff Buhler ve Syfy kanalı ile, 1980 yılında yazdığı Nightflyers romanını televizyona uyarlamak için işbirliğine girişmiş.

Roman, gelecekte, dünyanın yokoluş arefesinde geçiyor. Nightflyers, insanlığın kurtuluşunun gizemli bir uzaylı gemisinde saklı olduğuna inanan ve bu gemiyi bulmaya kararlı olan yoldaşların eninde sonunda kendilerini kana susamış bir bilgisayar sistemiyle birlikte derin uzayda hapsolmuş bir şekilde bulmalarını anlatıyor.

Buhler, kitabın 1987’de çekilen filminin yapımcısı olan Robert Jeffe ile şu sıralar kalem işlerini halletmekte. HBO ile olan anlaşması sonucu Martin direkt olarak serinin yapımına dahil olamayacak ama elbette ki televizyon üzerinde büyüyen imparatorluğunun üzerinden elini eteğini çekmeyeceği belli.

(Edebiyat ve Sinemanın iç içe geçmiş hali insana enfes bir şölen sunuyor. Büyük yazarların ölümsüz eserleri kameraya aktarıldığında, sanki kitabı yazdığı dönemi yaşıyor gibi hissediyorsunuz değil mi? Bu sefer ki de öyle olacaktır emin olun biz okurlar için)

www.shortlist.com – Matt Tate
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir