Youtube’de Değişiklikler ve Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Youtube’de Değişiklikler ve Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Youtube’de Değişiklikler ve Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler

Youtube’de Değişiklikler ve Kullanıcıların Bilmesi Gerekenler : Bilindiği üzere dünya genelinde anlık kullanımı milyarları buluyor Youtubenin. Google’nin bir platformu olan youtube kullanıcılar tarafından videolar yüklenerek, bir çeşit online tv görevi görüyor. YouTube, kullanıcılara daha az komplo teorisi videolarının önerilmesini sağlayacak olan yeni bir algoritma üzerinde çalışıyor. YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır

Örneğin, bu önlem hastalıklara sahte tedaviler üretmiş. Dünyanın düz olduğunu iddia eden ve 11 Eylül saldırısı ile ilgili sahte iddialarda bulunan videoları hedef alıyor. Joshua Cox adlı bir YouTube kullanıcısı, bu hamleyle YouTube’un sansürleme politikasına doğru yol aldığını öne sürüyor.
YouTube’un bu hamlesi geçen sene karşılaştıkları bir olayla bağlantılı olabilir. Hatırlarsanız, geçen sene bir okula yapılan silahlı saldırıdan kurtulan David Hogg adlı öğrencinin aslında bir aktör olduğunu ve basına sahte bilgi verildiğini savunan bir video çıkmıştı. Video, YouTube kaldırmadan önce 200 binden fazla tıklanma almıştı.

Bu yeni düzenleme YouTube’un veri tabanında bulunan videolardan yüzde birinden bile daha az bir kısma etki edecek. Fakat bir gün içinde dünya genelinde bir milyar saatten fazla YouTube videosu izlendiğini de unutmamalıyız.

 
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir