Tek Başınalık Olan Asosyallik İle Yalnızlığı Birbirinden Ayıran 5 Derin Fark

Tek Başınalık Olan Asosyallik İle Yalnızlığı Birbirinden Ayıran 5 Derin Fark

Tek Başınalık Olan Asosyallik İle Yalnızlığı Birbirinden Ayıran 5 Derin Fark

Tek Başınalık Olan Asosyallik İle Yalnızlığı Birbirinden Ayıran 5 Derin Fark : Biz insanların en belirgin özelliği iletişim kurabilmemizdir etrafımızla. Ki dil bunun en büyük sağlayıcısıdır. Fakat genel anlamda olmasa da insanlarda bazen çevresi ile ilişkisini kesip kendi dünyasına kapanmalar söz konusu oluyor. Bu bazen kendiliğinden insanın doğası gereği bazen de kendi tercihi bazen de başkalarının tercihi ile mümkün oluyor. Bu yazımızda asosyal biri ile yalnız biri arasındaki en önemli 5 farkı yazdık. İyi okumalar dileriz efendim.

1: Kimsesizlik :

Asosyal insan çevresi tarafından sosyalleşmeye “zorlandığında” geçiştirerek kibarca reddeder, yalnıza ise teklif eden dahi olmamıştır. Çünkü yalnızdır kimse yoktur etrafında. Onu iyi ya da kötü teşvik edecek bir ses bir iz bırakacak hiç kimse yoktur. Dostlar, akrabalar, arkadaşlar, tanıdık olan ne varsa artık ona bunaltıcı geliyordur. F. Nietzsche’nin dediği gibidir artık.

”Kimine göre yalnızlık, hasta kişinin kaçışıdır; kimine göre de, hasta kişilerden kaçıştır.” Ki o elbette ki hasta kişi değildir ama ya çevresi de hasta kişiler değilse? Biz insanlar çoğu zaman kendi kafamızda kurguladığımız bir dünyaya uymayan bütün şeyleri kapı dışarı ederiz. Fakat dünya bizim kafamızda kurguladığımız bir dünya değildir bunu anladığımızda daha makul ve pozitif bir yaşamıda bulma ihtimalimiz artacaktır. Devamını Oku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir