Tarık Ümit Kimdir

Tarık Ümit Kimdir

Tarık Ümit Kimdir

Tarık ümit Kimdir: 1947 yılında Bolu/Düzce’de doğdu. Babasının vefatıyla birlikte, küçük yaşta Almanya’daki amcası Cemalettin Ümit’in yanına gönderildi. Orada Alman bir kızla evlendi ve bu evliliğinden iki kızı oldu. 1968’de Türkiye’ye döndü.

Tarık Ümit bu yıllarda İstanbul’da, yeraltı dünyası ile sıkı ilişkileri olan Ferda Seven’le tanıştı. Seven’in aracılığı ile Dündar Kılıç’ın organizasyonlarında çalışmaya başladı. Aynı yıllarda Mit’te Ümit’e kanca atmış ve kendi hesabına çalışmaya başlamasını sağlamıştı. 1978 yılının ikinci yarısında MİT’teki görevine başlayarak, Mehmet Eymür ve ekibi tarafından hazırlanan MİT raporunun ortaya çıkmasına katkıda bulunanlar arasında yer aldı.

1994 yılında Mehmet Ağar’la tanışan Tarık Ümit, yakından tanıdığı yeraltı dünyasıyla ilgili çeşitli istihbarat MİT ve Emniyet çevrelerine sızdırarak burada geniş dost kitleleri kazandı. Ancak verdiği istihbari bilgilerle elde ettiği dostları onun belirsiz kişilerce 2 Mart 1995’te kaçırılarak kaybedilmesine engel olamadı. Devamını Oku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir