Savaş Ay'ın Uğur Dündar'a taktığı Lakap Muslukçu Elmor

Savaş Ay’ın Uğur Dündar’a taktığı Lakap Muslukçu Elmor

Savaş Ay’ın Uğur Dündar’a taktığı Lakap Muslukçu Elmor

Savaş Ay’ın Uğur Dündar’a taktığı Lakap Muslukçu Elmor : Sakin bir gündü. Ekip tam kadro ofisteydi. (Savaş Ay A Takımı) Savaş Ay, salonda şapkayı yüzüne çekmiş hafif horultulu, kestiriyordu. Birden üst kat merdivenlerinden paldır küldür biri indi. Telaşlıydı. Haber müdürümüz Ersin Akboyun elinde telsizle nefes nefese Savaş Ağabeyin başına dikildi.

”Abi kalk gidiyoruz!”,

”Nereye?”

”Savaş abi, kısa kanaldan geçti. Adamın birisi, kadının birisini silahla rehin almış!”,

”Uyuyorum!”,

”Abi çabuk, yer buraya çok yakın!”,

”Karnım aç pizza yiyeceğim!”,

”Pizza gelene kadar döneriz!”,

”Boş ver yayına daha çok var”
Ersin ısrarla gidelim diyordu. Savaş ağabey isteksiz de olsa yerinden kalktı. Benim pizzamı kimse yemesin demeyi de ihmal etmedi. Habere gittiler. Bir saat sonra geri döndüler. İsteksiz habere giden Savaş Ay‘ın yüzünde güller açıyor. Kasedi taktık, görüntü inanılmazdı.

Adam boşandığı eşinin kafasına silahı dayamış. Savaş ağabey adamı ikna etmeye çalışıyordu. Uzun bir dil dökme faslının ardından adam silahı Savaş ağabeye teslim ediyordu. Bu haberin geri planında ise haberciler arasındaki rekabetin ne derece acımasız olabileceği görünüyordu.

Savaş ağabey, Ersin ve kameraman verilen adrese gitmiş, bina kapısında başka gazetelerden bir iki foto muhabiri görmüşlerdi. Savaş diğer habercilere ” Bir bakıp çıkayım” derken Ersin ve kameramanda Savaş ağabey ile içeri süzülmüşlerdi. Daha önce kısa kanaldan yapılan ”rehin alma” anonsu artık açık kanaldan
yapılıyordu.

Binanın önü gazeteci ve televizyoncularla doluyordu. İşte o anlarda, Savaş Ay adamla konuşurken Ersin de evin pencerelerini örttü. Bahçe kapısınıda kilitlemeyi ihmal etmedi. Amaç, başka bir habercinin içeri girmesini önlemekti elbette. Bunda da başarılı olundu. İş yani haber A Takımı haberi gibi özel olmuştu. Yayın öncesi tanıtımlar dönüyor, herkes merakla bu haberi bekliyordu.

İşte bu sıralar Uğur Dündar’ın ”Aslında beni çağırdılar ama vaktim yoktu” dediğini duydu Savaş Ay (!) Program saati canlı yayında aynen şunları söyledi.

”Haber olursa A Takımı için akan sular durur. Birazdan izleyeceğiniz ve sadece A Takımı’nın çektiği görüntüler öncesinde aslında Muslukçu Elmor’u da (Uğur Dündar’ı kastediyor) çağırmışlar ama onun
vakti yokmuş. iyi ki de yokmuş!”

Savaş Ay, canlı yayında Uğur Dündar’a laf çakmayı da ihmal etmemişti. 1997 Hürriyet Altın Kelebek Ödülü bu haberle birlikte ofisimize geldi. Ödül ise ofisteki duvarda asılı duruyordu.

Kaynak: Sihirli Camın Arkası- Savaş Ay ve A Takımı/ Emine Akboyun-Anatolia Kültür Yay.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir