Komünizmle Mücadele Dernekleri Ne Zaman Kuruldu

Komünizmle Mücadele Dernekleri Ne Zaman Kuruldu

Komünizmle Mücadele Dernekleri Ne Zaman Kuruldu

Komünizmle Mücadele Dernekleri Ne Zaman Kuruldu : Ülkemizin siyasi tarihi oldukça karmaşık gibi gözükmektedir. Cumhuriyet Devrimi’nden sonra Atatürk’ün ölümüne kadar gelişen süre dışında; öldükten sonraki süreç hayli iç karartıcı olmuştur. Çeşitli siyasi ya da dini görüşler çevresinde toplanan; fikir ve düşüncelerini ifade etmek isteyen insanlar isteyerek ya da istemeyerek; ülkemizde biz gençlere karanlık bir dönem bırakmışlardır. Çünkü o dönemler sadece fikirler etrafında cerayan eden hadiseler değil; komşunun komşusunu dahi katledebileceği hazin bir geçmişe sahiptir.

O nedenledir ki insan ister istemez; yaşadığı bu cennet topraklarında meydana gelen böylesi vahim sonuçlara hayıflanmıyor değil. Bu dönemleri okurken, aynı ülkenin evlatlarının başka ülkelerinin kışkırtmaları ile kendi kendini katletmesi elbetteki üzücüdür. Ne var ki geçmişi yok edip ortadan kaldırmakta söz konusu değildir. İşte bu minvalde geçmişte iki kutuplu dünya olan Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği arasındaki soğuk savaş rüzgarları ülkemizide sarmıştır.

Bu yazımızda siz değerli okurlar için Komünizmle Mücadele Derneği nedir,  Komünizmle Mücadele Dernekleri hangi tarihte kimler tarafından kuruldu gibi sorularınıza cevap vermeyi amaçladık. Alıntı yaptığımız kitap ise altta kaynak kısmında mevcuttur. İyi okumalar dileriz efendim.

Komünizmle Mücadele Dernekleri 7 Aralık 1956 da, ilk şubesi İstanbul’da olmak üzere; Altan Deliorman, Demir Arslan, Ekrem Marakoğlu gibi isimler tarafından kurulmuştur. Devamını Oku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir