Kamyon Kasasında Yayına giden Mehmet Ali Birand

A Takımı içerisinde yeni başladığım dönemdi. Yönetmen Dilek Gökçin’di. ATV’nin arka otoparkında demir ve ahşaptan, iki katlı, çok görkemli, ekranda izleyiciye de acaba burası neresi dedirten hoş bir dekorumuz vardı. Uzun süre canlı yayınlar oradan yapıldı. Yaptığımız yayınlara bir çok siyasetçi, gazeteci ve sanatçı konuk olarak katıldı. Ama burada daha fazla yayın yapmamıza imkan yoktu. Nedeni ise gerçekten çok komikti.
Haberini ilk aldığımızda ekip olarak çok şaşırdık. Kanalın sahibi Dinç Bilgin camdan aşağıya bakarken bizim dekoru görmüş ve hemen müdürü çağırmış. ”Burnumuzun dibine iki katlı kaçak inşaat yapıyorlar. Ruhunuz bile duymuyor?” demiş. Müdür; ” A Takımı dekoru. Canlı yayın oradan yapılıyor!” dese de. Din Bilgin dinlememiş. Ben bahçemde kaçak inşaat istemem, diyerek dekoru hemen yıktırdı. Dekor için inşaat ruhsatı alınamazdı. Olan bizim dekora olmuştu. Bir sonraki hafta ATV’nin arka kapısında, başka bir dekorla yayın yaptık.

Kaçak dekordaki son konuğumuz duayen gazeteci Mehmet Ali Birand’dı. Savaş Ağabey, Birand’ın ölümünün ardından anlatmıştı bu anısını. Mehmet Ali Birand, programımıza katılacaktı. İşin kötüsü aynı gece 32. Gün vardı. İki televizyon binasının arasında da oldukça uzun mesafe vardı. Program geç başladı. Reklam aralarında Cüneyt Özdemir beni arıyordu. ” Savaş abi program başlayacak, Mehmet Ali abiyi gönder.” ”Abi gönder, abi gönder!”.

En son programa yedi sekiz dakika kala çıktı konuştu Birand. Sağ olsun. Son telefonunda Cüneyt ağlamaklı neredeyse. ” Savaş Abi, ilk anonsu ben yapmak zorunda kalacağım ne olur gönder” Fakat yayının yapıldığı alana araba girmiyordu. Bizim dekorların yüzünden kamyonete binemiyordu. Koskoca Mehmet Ali Birand ve ben kamyonetin arkasına takıldık. Çocuk gibi. Mehmet Ali Birand’ı yayına yetiştirdik.

Kaynak: Sihirli Camın Arkası- Savaş Ay ve A Takımı/ Emine Akboyun-Anatolia Kültür Yay.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir