Kadın ve Erkeklerde Birlikte Olma İsteğini Anlatan Şaşıracağınız Bakış Çeşitleri

Bakış, insanların flörtte kullandıkları belki en çarpıcı hiledir. Gözün dili. Karşıt cinsler arasında gözle iletişimin hoç görüldüğü Batı toplumlarında erkekler ve kadınlar olası bir sevgiliye iki veya üç saniye gözlerini kıpırdamadan bakarlar. Bu süre içinde gözbebekleri genişleyebilir, bu, büyük bir ilginin işaretidir. Bakan taraf bundan sonra gözkapaklarını eğer ve başka bir yana bakmaya başlar. Etoloji bilginlerine göre cinsel birleşme isteğini anlatan bu bakış da evrimsel ruhumuza işlemiş olabilir.
Habeş maymunlarıda kur yaparken bakışırlar. Bu hayvanlar, insanların evrimsel soyağacından on dokuz milyon yılı aşkın bir zaman önce ayrılmış olsalar bile kur yapmadaki benzerlikleri süregeliyor.

Antropolog Barbara Smuts, Kenya’nın Eburru yarlarında Habeş maymunları arasında yeni yeni gelişen bir flört konusunda, Bekarların devam ettiği bir barda iki rahibe adayını seyretmek gibi bir şeydi demiştir.

Dişinin Bakış Şekli: İlişki, Thalia adında genç bir dişi Habeş maymununun, Alex adındaki genç erkeği ona bakarken yakalamasıyla başlamıştı. Aralarında sadece beş metrelik bir uzaklık vardı. Erkek maymun hemen bakışını kaçırdı. Fakat dişi, Alex tekrar dönünceye kadar ona bakmasını sürdürdü. Thalia hemen o an ayak
parmaklarıyla oynamaya başladı. Bu böylece sürdü. Dişinin ona her bakışında erkek bakışını kaçırıyor, erkek ona bakınca dişi ayak parmaklarıyla oynuyordu. Alex sonunda Thalia’yı ona bakarken yakaladı bu, bakışına verilen karşılıktı.

Erkeğin Bakış Şekli: Erkek maymun anında kulaklarını kafasına yapıştırdı. Gözkapaklarını kıstı ve dudaklarını şapırdatmaya başladı. Habeş maymunu toplumunda dostluğun doroğuydu, bu. Thalia donakalmıştı. Sonra, uzunca bir zaman oda erkeğin gözlerinin içine baktı. Alex, ancak bu uzun süreli göz ile iletişimden sonra
dişiye yaklaştı. Thalia’da ancak bu noktadan sonra onunla bedenen ilgilenmeye başladı. Bu da, Smuts’ın Habeş maymunları arasındaki dostluk ilişkilerini incelemek için altı yıl sonra Kenya’ya dönüşünde, olanca hızıyla devam edecek bir dostluğun ve cinsel ilişkinin başlangıcı oldu. Romantik aşkın ilk organı belki de yürek, cinsel organlar ya da beyin değil, gözlerdir. Bakış, ya da gözünü dikmek çok kez gülümsemeye yol açar çünkü.

Helen E. FISHER

İlişkide Aldatmadan daha çok Acıtan 6 durum

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 İstemsiz Davranış

Kadın M.stürbasyonu Hakkında 7 Şaşırtıcı Bilgi

Karakter Analizi Doğum Ayına Göre Belirlemek

Mutlaka okunması gereken İnsan Beynini Geliştiren 7 Roman

Kadınlar C.nsellikte Hangi Burçla Uyumlusunuz İşte Cevabı?

Bir Erkeğin Gözünde Tatlı Görünen 5 Kadın Karakteri

‘Seni Seviyorum’ Demesinden Daha Anlamlı Küçük Ama Önemli 7 Şey

Cinsel Keşif ve Psikoloji Üzerine Son Yıllarda Çekilmiş En İyi 4 Film

Başladıktan Sonra Elinizden Bırakamayacağınız 5 Mükemmel Kitap

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Başyapıt Film
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir