Henry Ford'un Gözünden Almanya'da Yaşayan Yahudiler

Henry Ford’un Gözünden Almanya’da Yaşayan Yahudiler

Henry Ford’un Gözünden Almanya’da Yaşayan Yahudiler

Henry Ford’un Gözünden Almanya’da Yaşayan Yahudiler : İnsanlar eskiden bazı şeylerin söylenmemesi gerektiğini düşünerek bir kısım bilgileri kendilerine saklarlardı; ya da utanırlar ve susarlardı. Bu belki bir çeşit hastalıktı. Günümüzde siyasal hastalıkların tanı ve tedavisinde henüz o kadar ileri gidilmemiştir. Alman siyasetinde ve ekonomisindeki hastalığın nedeni Yahudi tesirine atfedenler vardır. Bu durumun, bugün konuyu bilmeyen insanlar tarafından da anlaşılması gerekiyor.

Günümüzde siyasi hayat sarsıntılar içerisindedir. Bu gerçeği daha fazla saklamak yersizdir. Almanların düşüncesine göre, devrimlerde ve isyanlarda daima Yahudilerin parmağı vardır. Ayrılıkçılar ve muhalefet, Yahudilerin kontrolündedir. Gerçekler, bu iddiaları kuvvetlendirecek niteliktedir. Tarih, bunun böyle olduğunu kanıtlayacaktır. Almanya’da bir dönem, Yahudi’ye gelip geçici misafirmiş gibi bakılırdı. Halbuki Yahudi, Almanya’da patron olmaya kalkıştı.

  • Germenler ve Yahudiler iki ayrı ırktırlar ve asla bir araya gelmezler. Yahudiler, kendilerine yurtdaşlık hakları verilmediğini iddia eder dururlardı. Bu yüzden Almanlara düşman kesildiler.

Oysa başka ülkelerdeki Yahudiler, o ülke halklarının arasına çabucak karışıyor, istediklerini kolaylıkla yapabiliyorlardı. Onun içindir ki Dünya Savaşı sırasında, Yahudi etkisi altında olan ülkeler Almanlara düşman kesildiler. Sonuçta bu savaşta yenilgiye Almanlar uğrasalarda, savaşın galipleri herhangi bir ülkeden çok Yahudiler olmuştur. Yukarından beri dile getirilen iddialar bazılarına inandırıcı gelmeyebilir; fakat bunları ispat etmek hiç de zor değildir. Devamını Oku

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir