Evlilikte Maddi Problemleri Aşmanın 5 Yolu

Evlilikte maddi problemler nasıl aşılır?
“Evlilikte para yönetimi nasıl olmalı?” sorusunu soruyorsanız ve birlikteliğinizde maddi problemler yaşıyorsanız parasal sorunları aşmanın 5 yolu haberimizde.

Evlenmek, balayına çıkmak bir çiftin yaşayabileceği en güzel anlardan biridir belki de. Ancak sonrasında bizi neler beklediği biraz belirsiz. Para ve borç konuları gibi ciddi sorunlar baş gösterebiliyor. Ne yazıkki, evliliklerde parasal sürtüşmeler strese, tartışmalara hatta ayrılıklara neden olabiliyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda çiftlerin yüzde 70’inin, en çok para konusunda tartıştıkları ortaya çıktı. Gereksiz yapılan süslü harcamalar, günlük eve yapılan harcamalar ve kredi kartı borçları bu tartışmaların en büyük başlıkları olmakta. Aynı zamanda, boşanan çiftlerin yüzde 56’sı ayrılmalarında, parasal sorunların da payı olduğunu söylüyor.

Bu istatistikler her ne kadar iç karartıcı gözükse de, paranın evliliğinizi yıkmasına göz yummak zorunda değilsiniz. Birlikteliğinizi mutlu bir şekilde devam ettirmek için mali durumunuzu doğru dengede tutabilmek düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Sadece bu 5 stratejiyi izlemeniz yeterli olacaktır.

1- Üçüncü bir şahıs ile görüşün

Eğer harcamalarınızı planlayamıyor, hatta bütçeniz hakkında konuşmakta dahi sıkıntılar yaşıyorsanız, bir uzmanla görüşmenizin zamanı gelmiştir. Üçüncü bir kişi ile konuşmak, para konularına duygularınızı katmadan bakmanızı sağlayacaktır. Böylece borç, emeklilik veya
çocuklarınızın okul harcamaları gibi ciddi konularda daha mantıklı ve planlı olabileceksinizdir. Devamını Oku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir