Cinsel İlişkiyi Kadın mı Erkek mi Başlatır , Bildiğinizi Unutun Antropologları Dinleyin!

Cinsel İlişkiyi Kadın mı Erkek mi Başlatır , Bildiğinizi Unutun Antropologları Dinleyin!

Cinsel İlişkiyi Kadın mı Erkek mi Başlatır , Bildiğinizi Unutun Antropologları Dinleyin! : İnsanlar c.nsel birliktelik için genellikle ağır ağır kur yaparlar. Kur yapma sırasında ihtiyatlık, örümcüklerede mahsustur. Örneğin erkek kurt örümcek, kur yapmak ve çiftleşmek için dişinin yuvasının uzun ve karanlık girişinden geçmek zorundadır. Bunu ağır ağır yapar fazla hevesli davranırsa dişi onu yer.Cinsel İlişkiyi Kadın mı Erkek mi Başlatır , Bildiğinizi Unutun Antropologları Dinleyin!

Cinsel İlişkiyi Kadın mı Erkek mi Başlatır , Bildiğinizi Unutun Antropologları Dinleyin!

Kur yapmanın başlarında fazla atılgan davranan erkek ve kadınlar da tatsız sonuçlarla karşılaşır. Fazla yaklaşır, fazla erken dokunur ya da fazla konuşursanız büyük bir olasılıkla reddedilirsiniz. Kurt örümceklerin, Habeş maymunların ve başka bir çok yaratıkta olduğu gibi, insanlarda da tanışıklık mesajlarla beslenir. Kur yapmanın her aşamasında her bir taraf doğru olan tepkiyi göstermelidir. Aksi halde ilişki başlamadan son bulur. Ve burada öne çıkan en önemli konu ise, C.nsel ilişkiyi kadın mı erkek mi, kimin başlattığıdır. 

Antropolog Perper bu kadın ve erkek yaklaşımında ilginç bir detay gözlemlemişti. Amerikalı kadınlar genellikle kur yapma dizinini kendileri başlatır. Örneğin vücudunun ağırlığını hafifçe bir yana kaydırma gibi sözlü olmayan bir sinyal vererek, gülümseyerek ya da bakarlardı.
Perper’in tanığı olduğu tanışmaların üçte ikisini kadınlar başlatmıştı. Sonradan söyleştiği kadınlar, olası bir eşi konuşmaya sürüklemek için, girişimi ele aldıklarını, bu arada erkeğin orasını burasını belli etmeden dokunduklarından, cilveli bakışlar, sorular, övgüler ve esprilerle onu daha yakına gelmeye ikna ettiklerinin bilincindeydiler.

Kadınlardaki cüretkarlık hiç kuşkusuz sadece Amerika’lılara özgü değildir. C.nsel yaklaşımlarda ilk girişimin erkekten geldiğine inanılmasına karşın, çeşitli kültürlerdeki cinsel uygulamalarla ilgili verileri toplayan ünlü Clellan Ford’la, Frank Beach ikilisi, 1950’lerde hemen bütün dünyada c.nsel ilişkileri başlatanların gerçekte kadınların olduğunu doğrulamışlardı. Bu hala böyledir. 1970’lerde inceleme konusu edilen doksan üç toplumdan yetmiş ikisindeki erkeklerle kadınlar c.nsel dürtünün her iki c.nste de yaklaşık olarak aynı derecede güçlü olduğunu ileri sürmüştü.

Kaynak: Helen E.Fısher /Cinsel Aşkın Anatomisi/Cep Kitap

İlişkide Aldatmadan daha çok Acıtan 6 durum

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 İstemsiz Davranış

Kadın M.stürbasyonu Hakkında 7 Şaşırtıcı Bilgi

Karakter Analizi Doğum Ayına Göre Belirlemek

Mutlaka okunması gereken İnsan Beynini Geliştiren 7 Roman

Kadınlar C.nsellikte Hangi Burçla Uyumlusunuz İşte Cevabı?

Bir Erkeğin Gözünde Tatlı Görünen 5 Kadın Karakteri

‘Seni Seviyorum’ Demesinden Daha Anlamlı Küçük Ama Önemli 7 Şey

Cinsel Keşif ve Psikoloji Üzerine Son Yıllarda Çekilmiş En İyi 4 Film

Başladıktan Sonra Elinizden Bırakamayacağınız 5 Mükemmel Kitap

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Başyapıt Film

 
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir