Bülent Ecevit'in Arşivinden çıkan Maraş Katliamı Sorumluları Belgesi

Bülent Ecevit’in Arşivinden çıkan Maraş Katliamı Sorumluları Belgesi

Bülent Ecevitin Arşivinden çıkan Maraş Katliamı Sorumluları Belgesi

Ülke de infiale neden olan ve sağcı-solcu çatışmasının yanına. Sünni-Alevi çatışması tasarlanarak iç kargaşa çıkarılıp. Kimlere hizmet etme niyetinde olduklarını hala anlamış olamadığımız bazı derin yapılar. Maraş Katliamı ve yüzlerce insanı katlederek bu amaca hizmet etmişlerdi.

Bülent Ecevit’in Arşivinden çıkan Maraş Katliamı Sorumluları Belgesi: Bu tertiplenen ve yüzlerce insanımızın hayatını kaybetmesine neden olan acı olay da. Maraş Katliamı Sorumluları daima halı altına süpürüldü. Maraş Katliamı tarihi ve bu tertiplenen üzücü vahşeti araştırmak isteyen çeşitli yazar, araştırmacı ve gazetecide tehditlerle korkutulmaya çalışılmıştı.
Ülkemizde oynanan kirli oyunlar ve hesaplaşmalar. Üst kademelerden sokağa taşmış, gizli bir elin düğmeye basması sonucunda insanlarımız çeşitli farklılıkları yüzünden birbirleri ile çatışmaya ve kahredici bir manzaraya sebep olmuşlardı. Olaylarla hiç ilgisi olmayan ve hiçbir canlıya şiddet uygulamayan. Bir sürü saf ve iyi niyetli birbiri ile komşularda bu oyunlara alet edilmiş. Dini inanışlarından ötürü Alevi vatandaşlarımıza dönük büyük bir kırım komplosu tezgahlanmıştı.

Alevi vatandaşlarımızın evleri işaretlenmiş. Yaşadıkları muhitlerde. Ölüm fetvaları çıkarılmaya başlanmış. Daha da ilerisi bir alevi öldürenin beş kez haca gidecek kadar. Uluslararası Taşıma konseptinde biletini de bu provakatörler hemencecik ayarlamışlardı. Böylesine komik, dinle hiçbir ilgisi olmayan ve, tamamen insanları proveke amaçlı yapılan nutukların, elbette ki bilinçli bir dini inanca sahip kişi tarafından kıymeti değeri yoktu.

Bülent Ecevit'in Arşivinden çıkan Maraş Katliamı Sorumluları Belgesi

Bülent Ecevit’in Arşivinden çıkan Maraş Katliamı Sorumluları Belgesi

Ama ne var ki ülkemiz, inandığı dini dahi bilmeyen ve en küçük gazda hemencecik galeyana gelen nice insanlarla doluydu. İnsanları sünni-alevi diye mezhepsel bir savaşa sürükleyen ve bundan kendilerine bir rant sağlayan ne kadar kan emici varsa, tarih onları insanlık huzurunda nefretle anacaktır.

Maraş Katlimı tarihi ve sorumluları. Maraş Katlimı Belgeseli ve bu mesele hakkında çeşitli kitaplarla, İlgilenirken, Belma Akçura’nın/Ağca’nın Derin ilişkileri kitabında sayfa 74-75 te gözüme takılan ve ilk defa duyduğum bir anektodu burda paylaşmak istedim. Hiçbir ekleme yapmadan parantez içerisinde altta. Bülent Ecevit’in Arşivinden çıkan Maraş Katliamı Sorumluları Belgesi ile ilgili kısım:

” Abdi ipekçi Kahramanmaraş Katliamı sonrasında öldürüldü. Bülent Ecevit’in ölümünün ardından ortaya çıkan 1979’dan beri sakladığı bir belgede de 105 kişinin öldüğü Kahramanmaraş Katliamını kim yaptı sorusu üzerine Mhp lideri Alparslan Türkeş ve Mit görevlilerince gerçekleştiği iddia ediliyor.

Ecevit’in üzerine ‘Çok ciddi bir kaynaktan verilmiştir’ notu düştüğü belgede Mitten …in müşterek planlamaları ile çıkarılmıştır. Türkeş oraya …in tavassutuyla …u tayin ettirerek Güney Bölgesini ele geçirmiş ve Maraş olayını rahatlıkla tertip ettirmiştir ifadesinde geçen kişilerin kamuoyuna açıklanmasını istiyor.

Mit olayın içinde olmasaydı Maraş’tan her türlü istihbaratı aylar evvel alır ve olayın zuhur etmesine meydan vermezdi ifadelerinin ise ne anlama geldiğinin açıklanmasında ısrar ediyor. Gazeteci Can Dündar ve Rıdvan Akar’ın Ecevit’in arşivinde buldukları bu belgeye göre Maraş Katliamı Sorumluları ve planlamasını Türkeş’in dünürü de olan Mit Hukuk Müşavirinin de içinde bulunduğu dört Mit mensubu yapmıştı.”

İlişkide Aldatmadan daha çok Acıtan 6 durum

Öğrendikten Sonra Bir Kuş Tüyü Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 6 Psikolojik Gerçek

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Gösteren 5 İstemsiz Davranış

Kadın M.stürbasyonu Hakkında 7 Şaşırtıcı Bilgi

Karakter Analizi Doğum Ayına Göre Belirlemek

Mutlaka okunması gereken İnsan Beynini Geliştiren 7 Roman

Kadınlar C.nsellikte Hangi Burçla Uyumlusunuz İşte Cevabı?

Bir Erkeğin Gözünde Tatlı Görünen 5 Kadın Karakteri

‘Seni Seviyorum’ Demesinden Daha Anlamlı Küçük Ama Önemli 7 Şey

Cinsel Keşif ve Psikoloji Üzerine Son Yıllarda Çekilmiş En İyi 4 Film

Başladıktan Sonra Elinizden Bırakamayacağınız 5 Mükemmel Kitap

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Başyapıt Film
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir