ABD Başkanı Abraham Lincoln Suikastı Nedenleri

Bu yazımızda değerli okurlara, Abraham Lincoln Suikastı Nedenleri, Abraham Lincoln Hayatı, Abraham Lincoln Kimdir, Abraham Lincoln Ölümü, Abraham Lincoln Suikastı gibi sorular hakkında bilgi vermeyi umut ediyoruz. 

Abraham Lincoln Suikastı : 1860’larda ülke iç savaşa sürüklenirken Başkan Abraham Lincoln şöyle demişti: ” Para, kanunun yarattığı bir şeydir ve para basımı ulusal hükümetin tekelinde yapılmalıdır. Para basma gücünü elinde bulunduran hükümet, vergi yoluyla tedavülden para çekebilir ancak hükümet işleri ya da halk için faizle borç almamalıdır. Hükümet para basmalı ve kendi harcama gücünü kullanmak ve tüketicilerin alım gücünü ortaya çıkarabilmek için piyasaya para sürmelidir. Para yaratma ve basma ayrıcalığı hükümetin üst yetkisi olduğu gibi aynı zamanda en önemli yaratıcılık fırsatıdır. Bu prensiplerin uygulanmasıyla uzun vadede düzenli orta yol bulunabilir. Vergi mükellefleri büyük miktarda faiz, indirim ve döviz tasarrufu yapabilir.

Kanun teşebbüsleri, devletin sabit bakım masraflarının finanse edilmesi ve hazinenin idamesi, uygulanabilir bir yöntem meselesi haline gelecektir. İnsanlar,  kendi hükümetleri gibi güvenli bir para birimine sahip olacaklardır. Para, hükümünü yitirip hizmetine girecektir.” Lincoln’ün sözleri yüksek faizli savaş borçlarını kabul etmek için kandırabileceklerini sandıkları zavallı bir hükümet bekleyen Londralı bankerleri ve kudretli Rothschild ailesini memnun etmemişti. Devamını Oku

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir