A Takımı çalışanından Yardım Kampanyası Dolandırıcılığı

A Takımı çalışanından Yardım Kampanyası Dolandırıcılığı

A Takımı çalışanından Yardım Kampanyası Dolandırıcılığı

A Takımı çalışanından Yardım Kampanyası Dolandırıcılığı : Ekip birçok kampanyaya başarıyla imza atmıştı. Beyaz Tebeşir İlköğretim Okulu (Diyarbakır) Sandalyesiz Engelli Kalmasın, Şırnak Ekspresi, Şiir Mektebi İlköğretim Okulu (Güngören) ve birçoğu gibi. Ancak bu kampanyalar yapılırken yardımı yapanla yardımı alanın arasına ekipten kimse girmedi. Hep valilik aracılığı ile hesaplar açıldı. Paralar yattı. Eşyalar depolarda toplandı. Bizler sadece aracı olduk.

Deprem dönemi evi yıkılanlar içinde ev kampanyası başlatmıştık. Birçok yardımsever sürekli arıyor, kullanılmayan yazlıklarını ya da ikinci evlerini birkaç yıllığına kullanılmak üzere vermek istediklerini belirtiyordu. Bazı hayırseverler ise gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere evlerini tamamen bağışlamak istediklerini söylüyorlardı. Bu kampanya ve hayırseverler sayesinde birçok evsiz kişiyi ev sahibi yaptık.
Peki ekipte sahtekar birisi olursa ne olur?

Bu arkadaşın ismini vermeyeceğim. O kendisini çok iyi biliyor. O dönem A Takımı’nda çalışanlar da onu yakından tanır. Yardımsever birisi ismini vermeden bir ev bağışlamak istediğini belirtti. Arkadaş da ”Ben Savaş abi ile görüşüp size döneyim” dedi. Arkadaşımız, bir süre sonra beyefendiyi arar mağdur bir ailenin olduğunu evi ona bağışlayabileceğini söyler. Yardım sever bey tabi der. ”Aile hemen eve gelip oturabilir. Ben yurtdışın çıkıyorum. Anahtarı sekreterime bırakıyorum. Dönüşte de tapu işlemlerini yaparız.”

Daha sonra arkadaşın sürekli tapu için aramasından ve mağdur ailenin eve yerleşmemesinden rahatsız olan beyefendi. Durumdan kuşkulanır. Aslında Savay Ay’ın çocukluk arkadaşıdır ve yaptığı yardımı onun bile bilmesini istemezken, aramaya karar verir. Savaş Ağabeye telefon tam da İzmir uçağına bineceği zamanda gelmişti. ”Olamaz, nasıl olur? Bunu ekipte kimse yapamaz” dedi. Kızgınlık ve şaşkınlıkla, ” Ofisi hatta mümkünse İstanbul’u terk etsin” diyordu telefonu kapatırken. Savaş Ağabey hemen Gamze’yi aradı. Arkadaş ofiste yoktu. Bu sahtekarlığı içimizden birinin yapmış olması bizi ziyadesi ile üzmüştü. O arkadaşımız ekipten ayrılmakla kalmamış bir daha biz hiç görünmemişti. Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın!

Kaynak: Sihirli Camın Arkası, Savaş Ay ve A Takımı- Emine Akboyun/Anatolia Kültür Yayıncılığı kitabından alıntılanmıştır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir